fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dlaczego depilacja laserowa jest najskuteczniejsza?

Depilacje laserowe powszechnie stosowane do usuwania niechcianych włosów wydają się być bezpieczniejsze i usuwają włosy na nogach skuteczniej.

“Niechciane włosy, które potencjalnie mają głęboki wpływ na samopoczucie psychiczne są niezmiernie powszechną obawą zarówno dla mężczyzn i kobiet” podaje artykuł .

W ciągu ostatnich dziesięciu lat depilacja laserowa stała się popularną i akceptowaną metodą, stosowaną w celu zmniejszenia wzrostu niechcianych włosów.

Naukowcy przeanalizowali wyniki przy użyciu długo impulsowych 755-nanometrowych laserów aleksandrytowych w celu zmniejszenia wzrostu włosów na nogach w czterech obszarach u 20 osób. Uczestnicy przeszli leczenie w prywatnej klinice, otrzymali cztery sesje leczenia w odstępach ośmiu tygodni. Średnią gęstość włosów mierzono za pomocą urządzenia do liczenia włosów i specjalnego oprogramowania (Visionmed AG), redukcję włosów oceniono za pomocą fotografii cyfrowych przed i po leczeniu.
Średnia redukcja włosów po zabiegu wynosiła 78,9%.

“Korzystanie z lasera aleksandrytowego zapewnia długoterminową, trwałą skuteczność w redukcji włosów”, potwierdzają naukowcy.
Całe badanie było wspierane przez stypendium badawcze z Theron University of Medical Science.

SC Beauty Magazine