fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Depilacja – trudny zabieg

Depilacja owłosienia, zaraz po hennie, jest jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w salonie kosmetycznym. 

Istnieje pogląd, który głosi, iż dobrą kosmetyczkę/kosmetologa można poznać po biegłości w wykonaniu podstawowych zabiegów, do których zaliczylibyśmy właśnie hennę, demakijaż oraz depilację.

Choć wiele z nas reaguje nieprzychylnie na tą tezę, to trzeba jednak przyznać jej wiele racji, bowiem profesjonalista pracujący w gabinecie kosmetycznym powinien być przede wszystkim perfekcyjnym praktykiem. Wiedza teoretyczna również jest ważna, bo bez niej nie zdiagnozujemy problemów oraz nie jesteśmy w stanie dobrać idealnego zabiegu dla naszej pacjentki, lecz bez manualnych zdolności sama teoria na nic się nam nie przyda.

Tak właśnie dzieje się, gdy wykonujemy podstawowe zabiegi, które znajdują się w cenniku każdego salonu kosmetycznego, niezależnie od tego czy jest to mały osiedlowy gabinet, czy też hotel SPA. Henna i depilacja to podstawowa umiejętność w naszym zawodzie, którą trzeba zdobyć wielogodzinną praktyką! Zachęcam do pilnego śledzenia portalu scbeaut2.ssd-linuxpl.com., bo pierwszy artykuł wkrótce.

Wśród absolwentów studiów wyższych króluje górnolotne przeświadczenie, że misją naszego zawodu jest edukacja, prewencja, pielęgnacja oraz dobór odpowiedniej terapii w zależności od indywidualnych potrzeb naszych pacjentek. W stwierdzeniu tym jest wiele prawdy, ponieważ głównie na tym polega nasza praca, lecz nie można całkowicie odcinać się grubą kreską od podstawowej pielęgnacji. 

Podczas wykonywania nawet najbardziej ekskluzywnych i wyszukanych zabiegów pielęgnacji twarzy oraz ciała pacjentki bardzo często proszą o dodatkową hennę lub depilacje woskiem i co wtedy? Powiemy, że my nie wykonujemy takiego zabiegu, ponieważ on nam uwłacza i odeślemy naszą pacjentkę do konkurencji? Jaka jest szansa, ze wróci ona do nas po takiej sytuacji? Praktycznie żadna!

Prawda jest taka, że każdy chce wykonywać ekskluzywne i dochodowe zabiegi kosztem tych mniej popłatnych, lecz mianem prawdziwego zawodowca z branży kosmetycznej może określić się tylko ktoś, kto nienagannie wykonuje zarówno drogie zabiegi medycyny estetycznej, jak i tanią hennę czy depilację woskiem.

Program uczelni wyższych oraz studium kosmetycznego jest bardzo ubogi w czas poświęcony na doskonalenie praktycznych umiejętności depilacji woskiem. Natomiast depilacja pastą cukrową nierzadko jest przedstawiona wyłącznie od strony teoretycznej, bez możliwości ćwiczeń praktycznych. Dlatego profesjonalnie przeprowadzoną depilację woskiem czy pastą cukrową w gabinecie kosmetycznym uważam za jeden z najtrudniejszych manualnie zabiegów.

Podczas wykonywania masażu twarzy i ciała, złuszczania naskórka, czy wykonania peelingu enzymatycznego, kawitacyjnego, oxybrazji, wtłaczania substancji aktywnych przez sono i jonoforezę, nakładania masek alginatowych, gipsowych, bądź też okładów modelujących na ciało nie jesteśmy w stanie zaszkodzić klientce aż tak bardzo, jak w przypadku źle przeprowadzonej depilacji woskiem.

Pozornie prosty i łatwy w wykonaniu zabieg depilacji tak naprawdę sprawia spory problem wielu osobom bez doświadczenia praktycznego. Wówczas pozornie nieskomplikowany zabieg staje się trudny i niebezpieczny.

Prawdziwy profesjonalista, znający swoje słabe strony, doskonali własne umiejętności najczęściej posiłkując się podręcznikami i prasą z dziedziny kosmetologii. Ale jeżeli chodzi o temat depilacji, to niestety ciężko znaleźć rzetelne informacje.

W związku z powyższym zaprezentuję wam cały cykl artykułów poświęconych depilacji woskiem i pastą cukrową. Dowiecie się z nich jak prawidłowo przeprowadzić dany zabieg od strony praktycznej, która metoda depilacji jest lepsza, jakie są zagrożenia i konsekwencje źle przeprowadzonego zabiegu.