fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dieta Djokovica zrobi z ciebie lidera

Serbski tenisista Novak Djokovic twierdzi, że osiąga sukcesy w sporcie dzięki stosowaniu specjalnej diety bezglutenowej. Szczegółami swojego rewolucyjnego żywienia nie omieszka podzielić się fanami w książce.

Publikacja z radami lidera rankingu tenisistów, w których odkrywa tajniki diety bezglutenowej opracowanej przez serbskich technologów żywienia, trafi do księgarń przed US Open. Nowojorski turniej rozpoczyna się 26 sierpnia więc kilka dni przed wydarzeniem możecie spodziewać się premiery książki „Serve to Win” Djokovica.

Droga do diety

26-letni tenisista z Belgradu reformę w sposobie żywienia rozpoczął jesienią 2010 roku. Wszystkiemu winne były alergiczne przypadłości i osłabienie organizmu. Lekarze stwierdzili, że dolegliwości jakie dopadają Novaka najprawdopodobniej są związane z nietolerancją glutenu. Wówczas to tenisista postanowił zastosować specjalną bezglutenową dietę. Jak twierdzi dzisiaj, to ona pozwoliła mu zdobyć sześć ze swoich siedmiu tytułów w Wielkim Szlemie i tym samym stać się numerem jeden na świecie

Ścieżka do tryumfu

Jakie sukcesy przypisuje mocy diety? Zaraz po rozpoczęciu jej stosowania na otwarcie kolejnego sezonu nie znalazł on pogromcy w 44 kolejnych meczach. Dopiero początek czerwca przyniósł przegraną ze Szwajcarem Rogerem Federerem w półfinale Roland Garros. Poza niepowodzeniem w Paryżu triumfował wówczas z trzech pozostałych wielkoszlemowych imprezach: US Open, Wimbledonie oraz Australian Open.

Chcecie dowiedzieć się jak właściwy dobór diety zmienił życie Novaka Djokovica poza kortem? Nie pozostaje wam nic innego jak już ustawiać się w kolejce do księgarni.

Źródło: rynekzdrowia.pl