fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dieta oparta na słodyczach coraz bardziej popularna

Kiedy myślimy o diecie odchudzającej i zdrowym odżywianiu, słodycze są ostatnią rzeczą która przychodzi nam do głowy. Być może właśnie dlatego nowa dieta oparta na spożywaniu słodyczy odnosi w Wielkiej Brytanii i USA aż tak duży sukces.

Sweetie Diet, bo tak nazywa się nowy amerykański wynalazek, zakłada spożywanie wyłącznie żelkowych fasolek, misiów Haribo i mieszanki lukrecji bez cukru. Oczywiście skuteczność gwarantowana jest wyłącznie w przypadku rezygnacji z normalnych, regularnych posiłków.

Nie trudno domyślić się, co o takim sposobie odżywiania sądzą dietetycy.

Początkowo możemy czuć zastrzyk energii, jednak później mogą nastąpić wahania nastrojów, migreny, podenerwowanie i drażliwość
– ostrzega dietetyk Ian Marber.

Cukry zawarte w słodyczach są substancjami anty-odżywczymi. Oznacza to, że okradają one nasze ciało z niezbędnych i wartościowych substancji odżywczych. Efekty uboczne tej diety mogą być również widoczne na naszej skórze – dodaje dietetyk Carole Symons.

Nie można również zapominać o efekcie jojo, który jest gwarantowany przy tak restrykcyjnym ograniczeniu przyswajanych kalorii.

Źródło: PAP Life