fbpx
01 Lipiec, 2020
Warszawa
22 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dlaczego fala uderzeniowa jest skuteczna w redukcji cellulitu?

Obecnie cellulit jest jednym z najczęstszych i najbardziej doskwierającym problemem dla wielu kobiet natury estetycznej. Czym tak naprawdę jest zabieg z wykorzystaniem fali uderzeniowej?

Fala uderzeniowa jest falą mechaniczną – wysokoenergetyczne impulsy mechaniczne, które powodują uwolnienie czynników wzrostu mobilizujących fibroblasty do podziałów i do zwiększonej produkcji pogrubionego kolagenu i elastyny, dzięki czemu dochodzi do odczuwalnej poprawy gęstości i elastyczności skóry już po pierwszym zabiegu. Rozchodząca się równomiernie fala wywołuje wibracje w tkance łącznej dzięki czemu dochodzi do rozbijania zwłóknień tkanki łącznej otaczającej guzki cellulitu. Emitowana fala powoduje rozluźnienie tkanki łącznej i zwiększenie jędrności naskórka. Poprawia tym samym krążenie krwi w tkankach, oraz stymuluje rozpad komórek tłuszczowych powodując zmniejszenie ich objętości.Komórki rozbite przez fale uderzeniową ulegają szybszemu spaleniu poprzez aktywność fizyczną – wystarczy poświęcić 30 minut dziennie aby wzmocnić pożądany efekt. Pojawiające się przekrwienie po zabiegu świadczy o lepszym zaopatrzeniu w tlen i odżywienie miejsc poddawanych terapii.

Skóra i tkanka łączna stają się ponownie elastyczne, jędrne poprzez produkcję nowego bardziej zwartego kolagenu. Dzięki czemu oznaki cellulitu w postaci wgłębień na skórze ulegają redukcji. Po zakończonej serii zabiegowej redukcja cellitu dochodzi nawet do 95%. Efekt zabiegu oczywiście można przyspieszyć wprowadzając aktywny i zdrowy tryb życia. Wszystko można dopełnić dobrze dobraną pielęgnacją domową, którą należy systematycznie i trwale wprowadzić w nasze życie. Aby zabiegi dawały zadowalający i długotrwały efekt należy skorzystać z serii ok 10 – 12 zabiegów, wykonywanych 2 -3 razy w tygodniu.

Aby nie doprowadzić do ponownego zbijania się komórek tłuszczowych warto pamiętać o cyklicznym powtarzaniu zabiegu w zależności od kondycji skóry oraz trybu życia. Warto pamiętać o regularnych czynnościach , które powinniśmy na stałe wprowadzić w swoją pielęgnacje aby podtrzymać efekty zabiegów na które pracowaliśmy.

SC Beauty Magazine