fbpx
22 Listopad, 2019
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

magister1.jpg

Dlaczego warto być magistrem kosmetologii

Wielu z nas opuszczając mury uczelni z dyplomem ukończenia studiów licencjackich zastanawia się nad sensem kontynuowania edukacji na studiach drugiego stopnia. Dla wszystkich niezdecydowanych mamy mocny argument – osoby z tytułem magistra zarabiają więcej

Z danych Ogólnopolskiego Badania Wynagrodzeń, przeprowadzonego przez firmę Sedlak & Sedlak, wynika, że w 2009 roku najwyższe płace otrzymywały osoby z tytułem magistra lub inżyniera. Wynagrodzenia połowy z nich mieściły się w przedziale od 2 750 do 6 500 PLN. Najmniej zarabiała grupa pracowników ze świadectwem ukończenia szkoły podstawowej lub zawodowej. Mediana ich wynagrodzeń wyniosła 2 400 PLN.

Wykres 1. Wynagrodzenia całkowite osób o różnym poziomie wykształcenia w 2009 roku
magister1.jpg
Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku

Spośród osób, które ukończyły studia wyższe o różnym profilu, najlepiej zarabiały te po kierunkach technicznych, takich jak elektronika czy informatyka. Mediana ich wynagrodzenia wyniosła 5 000 PLN i była 1,9 razy większa niż w przypadku najsłabiej opłacanych absolwentów, którzy ukończyli studia pedagogiczne (2 650 PLN). Wysokie płace otrzymywali pracownicy z dyplomem uczelni ekonomicznych i medycznych. Ich miesięczne zarobki wyniosły odpowiednio 4 250 i 4 035 PLN. Wynagrodzenia absolwentów kierunków humanistycznych kształtowały się na poziomie 3 500 PLN. Do najsłabiej opłacanych należały osoby, które ukończyły studia artystyczne (3 100 PLN) oraz te związane ze sportem i rehabilitacją (2 800 PLN).

Wykres 2. Mediany wynagrodzeń całkowitych osób o różnym profilu ukończonych studiów wyższych
magister2.jpg
Źródło: Ogólnopolskie Badanie Wynagrodzeń przeprowadzone przez Sedlak & Sedlak w 2009 roku

Źródło: www.wynagrodzenia.pl