fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dlaczego wstydzimy się rozbierać?

Pisaliśmy ostatnio o pomiarach przeprowadzanych przez Łódzki Instytut Włókiennictwa w celu zaktualizowania tabel rozmiarów. Chociaż mierzenie Polaków ruszyło pełną parą, to wyniki nie są zadawalające, a wszystko z powodu niskiej frekwencji wstydliwych obywateli.

Pierwsze pomiary, które objęły grupę 1000 osób wykazały, że naukowcy nie mylili się uznając za konieczne zaktualizowanie naszych rozmiarów. Okazało się, że młodzi ludzie, tak jak przypuszczano są szczuplejsi i wyżsi, a starci bardziej tędzy niż kilkadziesiąt lat temu.

Dalsze badania Instytutu wymagają sporych nakładów finansowych. Być może program zostanie sfinansowany przez Ministerstwo Nauki lub Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.

Brak funduszy to nie jedyna kłoda rzucona pod nogi aktualizujących nasze rozmiary. Dużym problemem okazała się być niechęć społeczeństwa do poddania się, wbrew pozorom bardzo prostej procedurze.

Jak mówi dr inż. Elżbieta Mielicka z Instytutu Włókiennictwa, ludzie niezbyt chętnie podchodzą do udziału w tej akcji, mimo że gwarantujemy anonimowość i komfortowe warunki badanemu. Jest jednak jakaś bariera psychologiczna przed poddaniem się takim bezdotykowym i trwającym zaledwie 30 sekund pomiarom.

Miejmy nadzieje, że wakacyjny wypoczynek podniesie samoocenę naszych potencjalnych klientów i zarówno do pomiarów jak i do korzystania z zabiegów wymagających zrzucenia garderoby, będą podchodzić z większą otwartością.

Źródło: iWoman.pl