fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
17 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dlaczego zabieg Carbolift jest skuteczny w redukcji blizn potrądzikowych?

Kiedy już kuracja przeciwtrądzikowa zaczyna przynosić pożądane efekty, a niedoskonałości na skórze są coraz mniej widoczne, warto już w tym momencie zainteresować się jak poradzić sobie z bliznami pozostałymi po trądziku.

Istnieje bowiem na rynku cały szereg metod, które dają lepsze lub gorsze rezultaty w leczeniu blizn różnego pochodzenia. W tym wypadku jednak mamy do czynienia z bliznami dość głębokimi, często atroficznymi, wynikającymi z uszkodzenia skóry właściwej lub tkanki podskórnej. Wymagają one silnej stymulacji do regeneracji i odbudowy, gdyż tylko po takim działaniu jesteśmy w stanie się ich praktycznie całkowicie pozbyć.

Zabieg Carbolift wykorzystywany do niedawna głównie w zabiegach przeciwstarzeniowych – w naszych badaniach dotyczących terapii blizn potrądzikowych wypadł równie skutecznie. Blizny atroficzne – czyli takie, które głównie pozostają po przebytym trądziku, to zagłębienia leżące poniżej powierzchni skóry, powstałe w wyniku zaburzenia procesu gojenia. Dochodzi wówczas do niedostatecznej syntezy nowej tkanki lub do zniszczenia włókien – kolagenu i elastyny odpowiedzialnych za utrzymanie jędrności i elastyczności skóry.

Dlaczego wykorzystanie dwutlenku węgla jest skuteczną metodą w niwelowaniu blizn?

Działanie mechaniczne CO2 indukuje proces zapalny – dochodzi do uwolnienia z krwi tlenu i czynników wzrostu stymulujących fibroblasty do produkcji kolagenu, elastyny oraz innych białek tkanki łącznej, co w efekcie powoduje zwiększenie elastyczności skóry. Oprócz tego obserwujemy proces neowaskularyzacji – czyli tworzenia się nowej sieci naczyń krwionośnych. Skutkuje to lepszym odżywieniem, dotlenieniem i zwiększeniem grubości skóry.

Zabieg carbolift polega na intensywnej stymulacji skóry do silnego zagęszczenia poprzez kontrolowane mikrouszkodzenia tkanek przy jednoczesnym podawaniu medycznego CO2 do skóry właściwej. Podczas zabiegu dochodzi do mikroinfuzji wieloigłowej CO2 na zdefiniowanej regulowanej głębokości (1 – 4 mm) – przy prędkości 420 iniekcji / minutę.

Wykorzystująca działanie dwutlenku węgla karboksyterapia stanowi skuteczne rozwiązanie umożliwiające zmniejszenie widoczności blizn w szybki i bezpieczny sposób. Efekty zależne są zarówno od struktury samej blizny, jak i tkanek pod nią, głębokości i wieku blizny, lokalizacji i osobniczej reakcji pacjenta.

SC Beauty Magazine