fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
26 Marzec, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dłużej niż 40 minut na zakupach – stanowczo za długo!

Większość kobiet uwielbia dokonywać zakupów, zwłaszcza gdy w grę wchodzą produkty kosmetyczne. Według najnowszych badań, shopping dłuższy niż 20 minut niesie ze sobą ryzyko irracjonalnych decyzji.

Naukowcy z walijskiego Bangor University na skanerem MRI przebadali mózgi ochotników, którzy oglądali na ekranie wewnątrz skanera informacje o promocjach i ofertach kupna dwóch produktów w cenie jednego. 

Okazało się, że po 23 minutach zaczyna działać emocjonalna część mózgu, a po 40 minutach mózg męczy się i wyłącza, czyli przestaje formułować racjonalne wnioski. 

Z poprzedniego badania wiemy, że mózg działa irracjonalnie, kiedy ma do czynienia z przeładowaniem informacyjnym, a z takim stykają się klienci w typowym supermarkecie. Pokazało nam też ono, że prawie 20 proc. klientów raczej kupi produkty z oferty specjalnej nawet wtedy, jeśli są one droższe niż zwykłe. Wiemy też, że prawie połowa klientów zignoruje ofertę otrzymania przy kupnie produktu drugiej darmowej sztuki i weźmie tylko jeden produkt – powiedział Phillip Adcock z firmy badającej zachowania klientów Shopping Behaviour Xplained (SBXL).