fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Do solarium tylko w okularach!

 

Teoretycznie jesteśmy świadomi zagrożeń, jakie niesie za sobą częste korzystanie z solarium. Wiemy, że sztuczne promienie UV przyczyniają się do wzrostu zachorowań na nowotwory skóry, niewielu z nas zastanawia się jednak nad skutkami działania nadmiernego opalania dla naszych oczu.

Serwis BBC News/Health ostrzega, że opalanie w solarium bez użycia okularów ochronnych może skończyć się poważnym uszkodzeniem wzroku. Osoby, które nie używają odpowiednich zabezpieczeń, narażone są zarówno na nowotwory, jak i zwykłe podrażnienia oka. Częstą przypadłością jest np. skrzydlik – uciążliwe, trójkątne zgrubienie spojówki

Pamiętajmy, że skóra powiek jest bardzo delikatna i samo mrużenie czy zamykanie oczu nie wystarczy, aby zapewnić im odpowiednią ochronę.

Niestety, takie argumenty nie są w stanie dotrzeć do wielu osób. Wielu klientów solariów boi się, że opalanie w okularkach skończy się białymi obwódkami wokół oczu.  Kathy Banks z Sunbed Association uważa, że solaria powinny odmawiać obsługi klientów, którzy nie chcą korzystać z okularów ochronnych.

Specjaliści przypominają również o konieczności noszenia okularów przeciwsłonecznych w okresie letnim. Pamiętajmy, że okulary kupione ?na bazarze? nie zapewnią nam odpowiedniej ochrony a nawet mogą uwrażliwić nasze oczy na działanie promieni UV.

Źródło: PAP