fbpx
20 Listopad, 2019
Warszawa
7 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dostaliśmy kolejny dzień wolny od pracy!

Sejm przyjął ostatnio projekt ustawy, który daje nam kolejny dzień wolny od pracy. Dla wielu osób to bardzo dobra wiadomość, niestety jak zwykle, jest w tym wszystkim jedno małe ale…

Nowy projekt zmian zakłada, że 6 stycznia – święto Trzech króli będzie dniem ustawowo wolnym od pracy. Taka kalendarzowa lokalizacja oznacza, że przy kilku dodatkowych dniach urlopu będziemy mieli w zależności od roku, nawet 2 tygodnie wolnego.

To wiadomość dobra dla pracowników, ale już niekoniecznie dla pracodawców i klientów. Kolejny wolny dzień, w gorącym okresie sylwestrowo-świątecznym oznacza dla wszystkich właścicieli gabinetów realne straty finansowe, tym bardziej, ze wiele osób zmęczonych świątecznym zamieszaniem, na pewno miałoby ochotę zaznać chwili relaksu podczas odprężającego zabiegu.

Duży problem możemy mieć również z załatwieniem czegokolwiek w urzędach, z uzupełnianiem zapasów kosmetyków i podobnymi sprawami. Ludzie skuszeni perspektywą drugich wakacji, na pewno chętniej będą wykorzystywać urlopy, co w dużym stopniu uniemożliwi normalne funkcjonowanie wielu firm.

To nie koniec złych informacji. Ustawodawcy proponują, żeby w zamian za dodatkowy dzień wolny usunąć z Kodeksu pracy zapis o prawie do odbierania urlopu za święto przypadające w dzień wolny od pracy.

Takie postawienie sprawy ma zapobiec stratom finansowym dla naszej gospodarki. W latach 2011 – 2020 zyskamy 9 dni wolnych, ale z powodu braku możliwości odbierania urlopu świątecznego wypadającego w dni wolne, stracimy 8 dni.

Teoretycznie wszystko prawie wychodzi na zero, ale istnieje duża obawa, ze nowe przepisy wprowadzą do naszego życia więcej komplikacji niż korzyści…

Źródło: money.pl