fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Marzec, 2020
Warszawa
-2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dotknąć ideału piękna

Chcesz dotknąć twarzy Nefretete i sprawdzić czy zasłużyła na swój przydomek „piękna, która nadchodzi”? Odwiedź berlińskie Neues Museum, bo w nim powstaje brązowa kopia popiersia królowej Egiptu.

Żonę faraona Echnatona w całej okazałości będzie można podziwiać już 6 grudnia na wystawie „W świetle Tell el-Amarna – 100 lat od odkrycia Nefretete” z okazji 100 lat od znalezienia popiersia królowej przez niemieckich archeologów. Doskonałość rysów rodem ze starożytności wreszcie na wyciągnięcie ręki współczesnego człowieka. Skoro zachwycamy się dzisiejszymi ikonami urody, dlaczego nie oddać hołdu słynnej Nefretete?

Rzeźba po raz pierwszy została udostępniona zwiedzającym w Berlinie w 1924 roku, wówczas nie było mowy o dotykaniu znaleziska. Dziś obcowanie z arcydziełem może być łatwiejsze. – Chcemy, aby zwiedzający mógł doświadczyć piękna słynnego popiersia także dotykiem – powiedział odpowiedzialny za projekt wystawy architekt Noel McCauley

Panie gotowe na starcie z urodą konkurentki ze starożytności? Panowie chętni poddać się urokowi legendarnej królowej? Wycieczka do Berlina w grudniu – nieodzowna!

foto: neues-museum.de/Sandra Steiß

źródło: IAR