fbpx
18 Luty, 2020
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Duet idealny – radiofrekwencja i nanotechnologia

Jak róża, która u schyłku życia traci barwę i wysycha, tak samo ludzkiej skórze twarzy z biegiem lat ubywa delikatności i jędrność. Starzenie się skóry jest procesem nieuniknionym, jego przebieg i prędkość zależą od kapitału genetycznego, płci, nawyków i miejsca, w którym mieszkamy oraz sposobu pielęgnacji.

Jedną z metod radzenia sobie z procesem starzenia jest zabieg wykorzystujący fale radiowe. W celu wzmocnienia korzystnych efektów warto posłużyć się dość powszechną już w kosmetologii nanotechnologią.

Jak to działa?

Fale radiowe wytwarzane są przez prąd wielkiej częstotliwości 0,3 MHz. Energia elektryczna zamieniana jest w energię elektromagnetyczną. Dociera do tkanek, wzbudzając jony powoduje jej podgrzanie. Temperatura wzrasta o 10-15 stopni Celsjusza i wywołuje denaturacje włókien kolagenowych. Ulegają one skurczeniu, (dochodzi do skracania włókien), a następnie napięciu. Przegrzanie prowadzi do denaturacji kolagenu, co przyczynia się do przyspieszonego syntetyzowania przez fibroblasty białek, które są niezbędne do produkcji nowego kolagenu. Ciepło wytwarzane w tkankach nosi nazwę ciepła endogennego.

W jakim celu wykorzystujemy fale elektromagnetyczne?

Przede wszystkim do likwidacji obrzęków pod oczami, spowodowanych wiotkością skóry, podniesienia powiek górnych, poprawy jędrności policzków, fałdów nosowo-wargowych, linii żuchwy, podbródka oraz szyi. Ponadto znajdują swoje zastosowanie w liftingu pośladków i ud, obkurczaniu skóry na brzuchu, zmniejszeniu objawów cellulitu oraz wyszczuplaniu. Warto wiedzieć, że fale elektromagnetyczne są przydatne do leczenia trądziku młodzieńczego, różowatego, a także blizn potrądzikowych.

O przeciwwskazaniach słów kilka

Na zabiegi z użyciem fal elektromagnetycznych powinny szczególnie uważać osoby z rozrusznikiem serca, te cierpiące na choroby serca i układu krążenia oraz pacjenci posiadający metalowe implanty w obrębie pola zabiegowego. Wyjątkowa ostrożność wskazana jest w przypadku kobiet w ciąży oraz będących w okresie laktacji, a także osób narzekających na stany zapalne i nadwrażliwość skóry. Czynnikiem niepożądanym jest także wysokie ciśnienie.

Co po zabiegu?

W celu polepszenia efektu warto na koniec zabiegu zastosować odpowiednią pielęgnację. Bardzo dobrym rozwiązaniem są  kremy z nanocząsteczek. Są to mikroskopijne drobinki o średnicy nie przekraczającej 100 nanometrów. Sama nazwa pochodzi od greckiego słowa nanos, co znaczy „karzeł”. Są 200 razy mniejsze od ludzkich komórek, stąd możliwe jest ich wnikanie w głębsze warstwy skóry. Po dostaniu się do wewnątrz uwalniają substancję aktywną.  

Z czym możemy połączyć RF?

Zwiększenie skuteczności i uzyskania lepszego efektu działania fal radiowych zapewni połączenie zabiegów z innymi możliwościami kosmetologii. Na początek IPL. Może być wykonywany po radiofrekwencji, zalecane są zabiegi łączone w następującej kolejności: IPL, później trzy zabiegi falami radiowymi, drugi zabieg IPL, trzy zabiegi falami radiowymi i kolejny, trzeci zabieg IPL. Przerwa pomiędzy zabiegami IPL, a radiofrekwencją – około dwa tygodnie.

W następnej kolejności mikrodermabrazja, którą stosujemy kilka dni przed falami radiowymi. Może być również mezoterapia – RF wykonujemy tydzień po ustąpieniu ewentualnych, reakcji skóry, wszystko w zależności od składu użytego preparatu. Nic nie stoi na przeszkodzie by radiofrekwencję łączyć z toksyną botulinową. W tym przypadku na RF decydujemy się miesiąc po wykonaniu zabiegu z jadem kiełbasianym. Warto pomyśleć też o duecie ultradźwięki plus naświetlanie urządzeniami typu LED gdzie fale radiowe stosujemy po 24 godzinach. Połączenie powierzchniowych lekkich peelingów – AHA, BHA z radiofrekwencją też może przynieść dobre efekty. Pamiętać należy, że RF wykonujemy około 2 tygodnie po złuszczeniu naskórka. Przydatna informacja – po radiofrekwencji inne zabiegi kosmetyczne można wykonywać po 2 – 4 dniach, lub po wystąpieniu krótkoterminowych reakcji skóry.

Starzenie jest nieuniknionym procesem naszego życia, na szczęście mamy mnóstwo sposobów, które mogą ów proces znacznie opóźnić. W kosmetologii dominuje tendencja do stosowania zabiegów, które nie wyłączają pacjenta z normalnego życia codziennego, a jednocześnie są skuteczne, jak omówione właśnie fale radiowe. We współczesnej kosmetyce najważniejsza jest systematyczność gwarantująca najbardziej korzystne efekty, nie inaczej jest w przypadku zabiegów połączenia RF z nanotechnologią. Wniosek – nad zatrzymaniem młodości trzeba ciężko pracować, najlepiej przy użyciu odpowiednich narzędzi. Cierpliwości i siły Panie i Panowie!