fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dwutlenek węgla jako sposób na wiotką skórę

Wraz z kolejnymi upływającymi latami coraz bardziej martwimy się o kondycję naszego zdrowia oraz walczymy z oznakami starzenia się. Najbardziej boleśnie odczuwamy to, co widać już na pierwszy rzut oka, czyli zmiany na twarzy, odkrytych częściach ciała. Niestety, czas jest nieubłagany i zwiotczenie skóry na policzkach, czy pojawienie się tzw. kurzych łapek jest nieodłącznym elementem naszego życia. Pierwsze, często najbardziej stresujące zmiany możemy zauważyć już w okolicach 25 roku życia. Tysiące uśmiechów, irytacji czy innych uczuć, które okazujemy na naszej twarzy nie mogą pozostać bez śladu. O ile jednak z typowymi zmarszczkami mimicznymi jesteśmy w stanie poradzić sobie z pomocą właściwie wykonanego makijażu, o tyle wkraczając w czwartą dekadę życia owal naszej twarzy ulegnie radykalnej zmianie, niedającej się przykryć odpowiednią ilością pudru. Czy wystarczą odpowiednie kosmetyki? Jaki zabieg będzie najskuteczniejszy na szybkie poradzenie sobie z tym problemem? Przeczytaj, jak poradzić sobie z wiotką skórą.

Wiotka skóra – skąd to się bierze?

Na zwiotczenie skóry na naszym ciele składa się wiele czynników. Decydującym jest oczywiście proces zmniejszania ilości kolagenu i elastyny w naszym organizmie. To te dwa składniki są odpowiedzialne za jędrność naszej skóry i to właśnie ich stopniowy ubytek, jaki zaczyna się po 20 roku życia jest wskazywane są jako główny winowajca całej sytuacji. Skóra staje się cieńsza i mniej elastyczna, a my obserwujemy cały proces w postaci zmarszczek podczas codziennej toalety w lustrze. Dodatkowo zaczyna pojawiać się efekt obwisania skóry co łatwo zauważyć zwłaszcza w okolicach podbródka i powiek. Sam proces ubywania tych dwóch kluczowych składników jest nieunikniony, jednak często sami „pomagamy” organizmowi w tych niekorzystnych przemianach. Jako czynniki sprzyjające wiotczeniu skóry eksperci wskazują palenie papierosów, nadmierne spożycie cukrów oraz wystawianie skóry na szkodliwe promieniowanie UV. Brak odpowiedniego nawodnienia oraz nieodpowiednia dieta, uboga we wzbogacające minerały i witaminy również nie sprzyja zachowaniu młodego wyglądu. Efekt ten obserwowany jest również u osób odchudzających się, które zachwycone początkowymi efektami zapominają o odpowiednim przygotowaniu swojej skóry do nagłej utraty wagi.

Jak temu zapobiec?

Przede wszystkim profilaktyka. O odpowiednich działaniach przeciwzmarszczkowych warto pomyśleć odpowiednio wcześniej, nawet w młodym wieku, kiedy jeszcze wydaje się to nam odległym tematem. Nie potrzebujemy dużo czasu, a pośpiech i mnogość obowiązków nie są tutaj wymówką. Do podstawowych zabiegów, które możemy wykonać sami, zaliczamy peeling oraz odpowiednie nawilżenie skóry. Wbrew pozorom, nie potrzebujemy do tego drogich kosmetyków. Skórę możemy złuszczyć za pomocą domowych sposobów np. przy pomocy zmielonych ziarn kawy połączonych z oliwą z oliwek. Pamiętaj, 5 minut poświęconych na balsamowanie ciała wieczorem oszczędzi ci wielu godzin zamartwiania przed lustrem!
Kolejnym sprawdzonym sposobem na zminimalizowanie efektu zwiotczałej skóry jest masaż oraz hartowanie skóry np. za pomocą ciepłej i zimnej wody pod prysznicem. Oczywiście, możesz zdecydować się na masaże wykonywane przez specjalistów czy zabieg krioterapii w celu jeszcze lepszego zahartowania, jednak zapewniamy, że już zwykła domowa pielęgnacja przyniesie satysfakcjonujące rezultaty.

Czy da się to usunąć?

Co jednak w sytuacji, kiedy odpowiednią profilaktykę w młodym wieku zignorowałaś i teraz męczy cię codzienny widok bruzd nosowo- wargowych lub kurzych łapek? Niestety kosmetyki mogą przynieść tylko częściową poprawę w tej sytuacji. Całe szczęście z pomocą przychodzi dorobek medycyny estetycznej oraz szereg zabiegów, które pomogą Ci odzyskać młodzieńczy blask.
Jako pierwszy, wskażmy mezoterapię frakcyjnej. Jest to zabieg polegający na nakłuwaniu skóry twarzy za pomocą specjalnego urządzenia wyposażonego w sterylne igły. Podczas trwania tworzonych jest nawet 500 000 kanalików sięgających do skóry właściwej którymi podawana jest specjalna substancja aktywna. Dodatkowo skóra korzysta na specjalnych drganiach, które stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, tak potrzebnych do zatrzymania niekorzystnych zmian. Dzięki tak głębokiemu nakłuciu proces dotarcia składników aktywnych jest ułatwiony a sam efekt widoczny niemal natychmiast. W celu poprawienia swojego wyglądu można również skorzystać z zabiegu mezoterapia igłowej, która nieznacznie różni się od frakcyjnej i polega także na podaniu substancji aktywnej jednak za pomocą jednorazowych, punktowych nakłuć. Oba warianty są oczywiście przeprowadzane z zachowaniem pełnej sterylności oraz z wykorzystaniem miejscowego środka znieczulającego, dlatego możemy być spokojni o bezpieczny i komfortowy przebieg.

Inną polecaną metodą jest SMAStherapy®, czyli zabieg z wykorzystaniem specjalnie wytworzonej fali akustycznej, która prowadzi do termicznych mikrouszkodzeń, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Pobudzamy w ten sposób organizm do naturalnych procesów, które prowadzą do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w organizmie. Efekty są możliwe do zaobserwowania już po pierwszym zabiegu, a widoczne zmniejszenie wiotkości skóry można odczuć już po 14 dniach. Pełny rezultat oczekiwany jest po 90 dniach i może utrzymać się do 2 lat. Jako największą zaletę tej metody specjaliści wskazują pełną bezinwazyjność, brak igieł, czy znieczuleń, które często budzą obawy potencjalnych zainteresowanych.

Karboksyterapia

Jako jedną z najnowocześniejszych metod niwelujących negatywne skutki starzenia, także w postaci zwiotczenia, eksperci wskazują innowacyjny zabieg karboksyterapii. Jest to sposób na wykorzystanie właściwości dwutlenku węgla w medycynie estetycznej i polega na iniekcjach medycznym gazem do tkanek poddawanych leczeniu. Rozchodzący się po tkankach CO2 rozszerza naczynia krwionośne stymulując proces ich regeneracji. Doprowadza również do powstania niegroźnego stanu zapalnego co z kolei pobudza produkcję kolagenu i elastyny.
Cały zabieg jest bezbolesny, a jedynym dyskomfortem, jaki możemy odczuć jest efekt „rozchodzenia” się gazu po organizmie. Sama wizyta trwa krótko, bo zaledwie kilkanaście minut, jednak do osiągniecia pełnego, zaplanowanego efektu będziemy potrzebowali co najmniej kilku zabiegów. Czy warto? O to najlepiej zapytać zadowolonych klientek, lecz jak wskazują specjaliści wzrost produkcji kolagenu i elastyny, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i długotrwały efekt młodej skóry.

Wybór metody oczywiście nie jest łatwy, jednak warto pamiętać, że zaniedbanie profilaktyki w odpowiednim czasie to jeszcze nie koniec świata i z pomocą specjalistów z łatwością przywrócimy naszej skórze sprężystość i elastyczność. Pamiętajmy, by podczas wyboru kliniki postawić na sprawdzone, renomowane marki, unikając jednocześnie najtańszych opcji. W ten sposób zagwarantujemy sobie spokojny i bezpieczny zabieg, oraz zwiększymy szansę na oczekiwany rezultat.

SC Beauty Magazine