fbpx
18 Luty, 2020
Warszawa
7 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dziecko w solarium!

Wyobraźmy sobie sytuację, w której do gabinetu posiadającego łóżko opalające przychodzi matka, która oczekuje, że jej dziecko skorzysta z solarium? Na pierwszy rzut oka taki przypadek wydaje nam się być nieprawdopodobny. Życie jednak bywa zaskakujące?

Jak donosi Express Ilustrowany, do Łódzkiego solarium zgłosiła się kobieta ze swoją 9-letnią córką. Chciała, aby dziecko przed swoją pierwszą Komunią Świętą nabrało kolorów. Sprawa zapewne nie odbiłaby się tak szerokim echem, gdyby matka dziewczynki nie złożyła skargi na właścicielkę solarium, która odmówiła wykonania tej usługi.

Przedstawiona sprawa niestety nie jest incydentalna. Właścicielka opisywanego solarium przytacza wiele innych przypadków, w których matki oczekują udostępnienia łóżka opalającego ich dzieciom i co więcej, okazują bardzo duże niezadowolenie, kiedy słyszą odmowę.

Wprowadzanie nowych przepisów na pewno nie jest lekarstwem na brak rozsądku, ale niektórym może przynajmniej dać do myślenia. Takie doniesienia pokazują, że może nadszedł czas, żeby ponownie rozważyć pójście śladami Szkotów, Anglików, Walijczyków oraz Niemców i zakazać osobom niepełnoletnim opalania w solarium.

Źródło: Rynek Zdrowia