fbpx
22 Wrzesień, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dzień kobiet – dzień męskich frustracji?

Niektórzy ludzie będący na bakier z poglądami prawdziwych feministek zwykli mawiać, że kobieta to nie człowiek, a  po prostu kobieta, odmienny gatunek. I chociaż można się obruszać, poddając w wątpliwość słuszność tego krzywdzącego stwierdzenia, warto spojrzeć na kobietę przez pryzmat mężczyzny. Mężczyzny, który przez całe życie stara się zrozumieć swoją ukochaną i dzięki tym staraniom z każdym kolejnym rokiem wspólnego pożycia rozumie ją jeszcze mniej.

Nie będziemy ukrywać: kobieta to bardzo skomplikowana jednostka, nieprzewidywalna, uczuciowa, często idealistka, romantyczna, waleczna, ambitna. Mogłoby się wydawać, że żadna z kobiet nie łączy w sobie aż tylu  odmiennych cech. Wielbicielka koni nie przepada za tonami kosmetyków, fanka ciężkiej muzyki nie lubi różu, a bizneswoman nie rozkleja się nad kolejnym romantycznym filmem z Ryanem Goslingiem w roli głównej. A jednak! Nic co oczywiste nie jest oczywistym w przypadku kobiety i z tym faktem należy się pogodzić. Im szybciej mężczyzna uświadomi sobie, że jego kobieta jest bardziej skomplikowana niż tabela rozgrywek Serie A tym lepiej dla niego i ich wspólnego samopoczucia.

Dzień Kobiet to doskonała okazja dla każdego mężczyzny, aby pokazać ukochanej jak bardzo zna jej gust. Za żadne skarby nie należy podważać sensowności tego święta wspominając o jego genezie zahaczającej o komunistyczny goździk i rajstopy. Taki wstęp może rzucić cień na cały nadchodzący tydzień i być przyczyną wyjątkowo niefortunnej kłótni. Lepiej podejść do sprawy dyplomatycznie i postawić na sprawdzony prezent, który ma szansę się spodobać, bez względu na wiek i zainteresowania obdarowywanej.

Doskonałym sposobem na taki wyjątkowy prezent jest bon lub pakiet zabiegów pielęgnacyjnych do zrealizowania w salonie kosmetycznym. Najbezpieczniej jest, kiedy dotyczy zabiegów upiększających i relaksujących. Inne, poważne ingerencje, powinny być wcześniej dokładnie omówione i dopasowane do potrzeb klientki, dlatego warto zainwestować w coś, co sprawdzi się w każdym przypadku.

Odprężające zabiegi na twarz, manicure, maska parafinowa na dłonie, masaż lub zabiegi z użyciem czekolady sprawią przyjemność każdej kobiecie, poprawią nastrój i pozwolą cieszyć się cudownymi chwilami podarowanymi w prezencie. Niezły początek, prawda?  Ciekawą opcją do wykorzystania są również pakiety dla par, które  chciałyby spędzić wspólnie czas relaksując się w SPA lub eleganckim salonie kosmetycznym. Prezenty tego typu sprawdzają się w większości przypadków, bo o ile trudno trafić z właściwym zapachem perfum lub odcieniem pomadki, o tyle bon na zabiegi w salonie pozwoli dopasować ofertę do wymagań potencjalnej klientki. W zależności od jej upodobań i zasobności portfela fundującego prezent dobrym rozwiązaniem jest, aby salon przygotował bogatą ofertę bonów o różnej wartości: w ten sposób mamy szansę przyciągnąć większą liczbę klientów.

Korzystanie z oferty salonów kosmetycznych to oryginalny pomysł na prezent, który sprawdzi się również podczas innych, ważnych okazji: urodzin, rocznic czy wspólnych, weekendowych wypadów do SPA.  Relaks w salonie kosmetycznym jest doskonałą okazją do zadbania o siebie i spędzenie czasu we dwoje: to świetny plan do zrealizowania podczas dzisiejszego Dnia Kobiet.