fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
29 Luty, 2020
Warszawa
8 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dziewięć przyczyn tłustej skóry

Czy i twój salon coraz częściej odwiedzają pacjenci skarżący się na problem tłustej skóry? Amerykańska profesor Teresa Stenzel twierdzi, że zjawisko to zakrawa wręcz o epidemię dotykającą coraz więcej osób dorosłych.

Co jest powodem? Według dr Stenzel winna jest pogoń pacjentów za przemijającym czasem i chęć odmłodzenia skóry za wszelką cenę. Jak twierdzi znana doktor, w takim przypadku naturalne nawilżenie skóry zostaje zachwiane, więc skóra próbuje się chronić produkując więcej tłuszczu. Jednak ta przyczyna to nadal niesprawdzona teoria, która być może z czasem znajdzie swoje potwierdzenie w nauce. Póki co podsumujmy jakie są główne powody tłustej skóry – profesor Stenzel opisuje dziewięć głównych przyczyn.

Geny

Jeżeli w rodzinie twojego pacjenta wiele osób ma tłustą cerę oznacza to, że odziedziczył ją genetycznie. Osoby z takim typem skóry mają większe gruczoły łojowe, a co za tym idzie, ich skóra produkuje więcej tłuszczu zatykając pory i tworząc zmiany trądzikowe. Poinformuj swojego klienta, że dzięki zabiegom oraz odpowiedniej pielęgnacji można utrzymać zdrowie skóry natomiast nie nie uda się na pewno  zmienić rodzaju cery.

Za dużo kosmetyków

 Osoby walczące z tłustą skórą niejednokrotnie nadużywają produktów do pielęgnacji – są uzależnieni od peelingów, maseczek i matujących kremów, przez co przesuszają skórę, która aby odzyskać nawilżenie produkuje więcej tłuszczu. 

Zmiany sezonowe

Wiosną i latem, gdy zwiększa się temperatura oraz wilgotność powietrza, skóra częściej się poci, a także przetłuszcza. Z kolei zimą gdy powietrze jest suche i zimne, gruczoły łojowe znów produkują więcej tłuszczu dla utworzenia ochronnej warstwy.

Leki

Te również są odpowiedzialne za przetłuszczającą się skórę – szczególnie dotyczy to leków hormonalnych. Inne medykamenty mogą z kolei nadmiernie ją wysuszać, przez co gruczoły łojowe znów zaczynają pracę na pełnych obrotach, by uzupełnić niedobór wilgoci.

Zmiany hormonalne

Poziom hormonów u kobiety zmienia się nie tylko w ciągu cyklu miesiączkowego, ale również w trakcie całego jej życia – na przykład w czasie ciąży czy menopauzy skóra bardziej się przetłuszcza.

Stres

Za pewne twój salon często odwiedzają zestresowani pacjenci szukający azylu i ukojenia. Jeśli borykają się z tłustą skórą, zasugeruj by troszkę zwolnili tempo, ponieważ stres zwiększa produkcję androgenu – hormonu, który przyczynia się do zwiększonej produkcji tłuszczu przez skórę.

Zbędne akcesoria

Wiele osób z tłustą cerą ma obsesję oczyszczania – używają szczotek, drapiących rękawiczek, gąbek, klejących pasków odblokowujących pory i wiele innych, wyszukanych lecz zbędnych akcesoriów. Wyjaśnij takiemu uzależnionemu od złuszczania klientowi, że w ten sposób może tylko pogorszyć stan swojej skóry, gdyż przez częste i mocne uciskanie, gruczoły łojowe zostają pobudzone co powoduje, że skóra jeszcze bardziej się błyszczy.

Opalanie

Na pewno nie raz spotkałeś się z opinią, że słońce zbawiennie działa na tłustą skórę gdyż naturalnie ją wysusza. Nic bardziej mylnego! Wyjaśnij klientowi, że skóra wysuszona przez słońce zachowuje się tak jakby próbowała leczyć ranę i znów zwiększa produkcję tłuszczu dla ochrony przed promieniami UV i odzyskania nawilżenia. Słońcu na tłustą skórę mówimy stanowcze i zdecydowane – nie!

Źródło: SkinInc