fbpx
21 Lipiec, 2019
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Dziś wyglądamy najgorzej

Według badań naukowców, kobiety najgorzej wyglądają w środę o 15.30. To właśnie o tej porze kumulują się wszystkie stresy związane z pracą, następuje znaczny spadek energii oraz pogorszenie nastroju.

Aż 12% pań wskazało środę jako dzień najbardziej stresujący, a godzinę 15.30 uznało za moment kryzysowy, w którym odczuwają spadek energii i nastroju, co przekłada się na ich wygląd.

Naukowcy twierdzą, że kobiety w tym momencie wyglądają najstarzej. Nichola Joss, z marki St. Tropez, (zleceniodawcy badania) wyjaśnia na czym polega fenomen tego okresu.

„To fascynujące, że właśnie ta pora została wskazana jako najmniej korzystna dla kobiety. Poziom stresu, zmęczenie, a jednocześnie myśl o wieczornym, tak odległym relaksie, potęguje w nich niekorzystne emocje. A tym samym sprawia, że ich twarz wygląda starzej”

Oprócz stresów związanych z pracą, wrogiem naszego młodego wyglądu jest brak snu. Okazało się, że „Efekty braku snu mogą być widoczny nawet po 48 godzinach. Dlatego jeżeli kobieta miała ciężką noc w poniedziałek, będzie wyglądać niekorzystnie w środę”– mówi Joss.

Joss podaje remedium na środowy kryzys, jest nim seks. Według 60 % pytanych kobiet, czwartek jest dniem, kiedy cieszą się bujnym życiem erotycznym. „Wiele pań przyznaje, że udane życie erotyczne pozwala im czuć się i wyglądać młodo”. 

A Wy jakie macie sposoby na odreagowanie środowych stresów?

Źródło: Pap