fbpx
20 Listopad, 2019
Warszawa
7 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

E – rejestracja coraz bardziej popularna

Często narzekamy na instytucje państwowe, które wszelkie innowacyjne projekty wdrażają długo po tym jak cały świat doceni ich wartość. Teraz dla odmiany możemy wziąć przykład z urzędników. Ministerstwo Zdrowia, chce bowiem wprowadzić elektroniczną rejestrację pacjentów.

Nowy projekt ustawy o systemie informacji w ochronie zdrowia, da nam nie tylko możliwość rejestrowania się przez internet, ale także pozwoli śledzić swoje miejsce w kolejce na badania lub do gabinetu lekarskiego. Dodatkowo, nowe przepisy pozwolą ograniczyć fałszerstwa recept i dokumentów lekarskich.

Nowa ustawa zapowiada również powołanie Elektronicznej Platformy Gromadzenia, Analizy i Udostępnienia Zasobów Cyfrowych o Zdarzeniach Medycznych, która umożliwi koordynowanie działań i aktualizowanie danych w skali całego kraju. Nowe prawo na pewno zwiększy dostępność usług medycznych i znacząco ograniczy liczbę nadużyć.

Warto wziąć przykład z idącego z duchem czasu ministerstwa i również w swoim gabinecie wykorzystać możliwości, jakie niesie za sobą elektroniczna rejestracja.

Źródło: PAP