fbpx
09 Lipiec, 2020
Warszawa
13 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Edukacja z opalania – potrzebna od zaraz!

Wydawałoby się, że o niebezpieczeństwach opalania powiedziane było już wszystko. Jak pokazują najnowsze wyniki badań – najwidoczniej nie. Wiosna to najlepszy moment na rozmowę z naszymi klientami o ochronie skóry przed promieniowaniem UV. Kosmetolodzy, misję edukacyjną Polaków czas zacząć!

 Kobiety zbyt rzadko używają kremów do opalania – wynika z badań. Aż 22% ankietowanych przyznało, że nie stosuje preparatów ochronnych. To przerażający wynik, sami przyznacie. Niemal co czwarta Brytyjka ankietowana przez organizację Macmillan Cancer Support nie miała zamiaru stosować podczas zagranicznych wakacji preparatów chroniących skórę przed promieniowaniem UV – informuje serwis BBC News/Health.

Spośród 1500 ankietowanych 22 procent nie stosowało preparatów ochronnych podczas wakacji w ciepłych krajach. W tej niesmarującej się grupie 24 procent tłumaczyło, że nie ulegają poparzeniu, 14 procent uważało preparaty za zbyt kosztowne, a 12 procent uważało, że nie działają.

Także Brytyjskie Stowarzyszenie Dermatologów wyraziło obawy, że zbyt wiele osób ulega poparzeniu słonecznemu, które zwiększa ryzyko nowotworów skóry (według danych tej organizacji poparzenie słoneczne przynajmniej raz w życiu zdarzyło się 92 procent osób, przy czym u co trzeciej miało to miejsce ponad dziesięć razy). Z powodu raka skóry umiera co roku około 2500 mieszkańców Wielkiej Brytanii.

Podejrzewa się, że polskie wyniki wcale nie są lepsze. Mieszkańcy tej części Europy równie rzadko sięgają po preparaty ochronne, a podawane powody są równie absurdalne. W większości przypadków przyczyną niedostatecznej dbałości o własną skórę jest brak podstawowej wiedzy na temat zagrożeń. Tą lukę trzeba sumiennie zapełniać. Wiosna to najlepszy moment na rozmowę z naszymi klientami na temat ochrony skóry przed promieniowaniem UV. Przedstawiciele branży kosmetycznej powinni podjąć się tego wyzwania i edukować, edukować, edukować…

Jak zaznacza przewodniczący Stowarzyszenia, dr Stephen Jones, nie każda skóra wymaga ochrony w takim samym stopniu – szczególnie narażone są osoby o bladej, łatwo ulegającej poparzeniu skórze oraz ci, w rodzinach których pojawił się rak skóry. Podczas rozmów z osobami odwiedzającymi gabinet nie zapomnij więc wspomnieć czym jest indeks UV, w jaki sposób określić fototyp i kosmetyki z jakim wskaźnikiem SPF będą dla nich najodpowiedniejsze. Kosmetolodzy, czas na was!

Źródło: IAR