fbpx
09 Listopad, 2019
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

sprzatanie_1.jpg

Ekipa sprzątająca lekarstwem na brak czasu

{jathumbnail off}Im więcej przestrzeni w gabinecie, tym więcej obowiązków i automatycznie mniej czasu na sprzątanie. Zobaczmy ile kosztuje wynajęcie osoby, która pomoże nam doprowadzić gabinet do odpowiedniego stanu sanitarno-higienicznego?

Gruntowne porządki to duży problem dla wielu zapracowanych osób. Z pomocą przychodzą profesjonalne firmy, które oferują usługi sprzątające zarówno dla przedsiębiorstw, jak osób prywatnych i instytucji publicznych. Sprzątaniem zajmuje się także wiele osób pracujących w szarej strefie.

Na stronach internetowych bez problemu można znaleźć osoby zajmujące się sprzątaniem oraz stawki za ich usługi. Podane poniżej dane dotyczą zarobków netto na godzinę, tj. „na rękę”.

sprzatanie_1.jpg

Z tabeli wynika, że świadczący usługi sprzątające najwięcej zarabiają w Warszawie – średnio 14 PLN, najmniej zaś w Białymstoku8 PLN. Największe rozbieżności w zarobkach występują w stolicy – stawki wahają się od 10 do 30 PLN. Wynagrodzenie zależy głównie od doświadczenia osób sprzątających i miejsca świadczenia usług – dzielnicy czy osiedla.

Oprócz ogólnego sprzątania całego domu lub gabinetu można zamówić specjalistyczne usługi dotyczące np. mycia okien – w zależności od rozmiaru i rodzaju obowiązują różne stawki. I tak za umycie dużego okna balkonowego osoba czyszcząca otrzymuje od 15 do 20 PLN, a zwykłego i dachowego – 10 PLN. Średnio za czyszczenie samych okien można zarobić netto ok. 12 PLN za godzinę.

sprzatanie_2.jpg

Na tym jednak usługi osób sprzątających się nie kończą. Za fachowe wypranie brudnego dywanu czy poplamionej wykładziny można zarobić ok. 40 PLN netto za 10 m2. Jest to niemal dwa razy taniej niż u profesjonalnych firm sprzątających, gdzie stawki za podobną usługę wahają się od70 do 100 PLN. Oprócz powierzchni płaskich można wyprać kanapy i sofy50 PLN za sztukę oraz fotele – za 35 PLN. Mycie płytek i pastowanie podłogi wiążą się z zarobkiem rzędu 11 PLN. Najmniej opłacanymi zajęciami są odkurzanieoraz trudne i uciążliwe czyszczenie fug –  tylko 5 PLN za godzinę pracy.

Konrad Nawrot
wynagrodzenia.pl