fbpx
25 Styczeń, 2020
Warszawa
1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ekstrakt z miłorzębu japońskiego skuteczny w walce z chorobami skóry

Ekstrakty z nasion miłorzębu mają działanie antybakteryjne na patogeny, które mogą powodować zakażenia skóry, takie jak: trądzik, łuszczyca, zapalenie skóry i wypryski. Ekstrakty te hamują wzrost tych patogenów.

Przeprowadzono pierwsze takie badanie, aby wykazać działanie antybakteryjne nasion miłorzębu japońskiego na patogeny skóry. Jest ono także przykładem tego, jak dokładnie musimy poznać potencjał farmakologiczny złożonej chemii roślin.

Badanie potwierdza, że stosowanie nasion miłorzębu, jako miejscowy antybiotyk pomaga w leczeniu trądziku i innych chorób zapalnych skóry.

Jedną z możliwych strategii do wytworzenia takiego antybiotyku używanego aby skutecznie leczyć trądzik i inne choroby, byłoby zbadanie sposobów modyfikacji struktury kwasu z miłorzębu japońskiego związanego z aktywnością przeciwbakteryjną, aby jeszcze bardziej poprawić jego skuteczność.

Naukowcy przeprowadzający badanie, twierdzą, że już za niedługo będą dostępne nowe, skuteczniejsze antybiotyki wytworzone z miłorzębu japońskiego.

SC Beauty Magazine