fbpx
22 Styczeń, 2020
Warszawa
2 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak czas wpływa na elementy kostne twarzy?

Tak jak starzeją się ludzie, elementy kostne w twarzy z wiekiem zmieniają się, głównie z powodu skurczu i pogorszenia stanu ich struktury, a nie ekspansji, jak sugerują wyniki badań.

 

Robert B. Shaw, Jr., MD, ze Stanford University School of Medicine w Palo Alto, Calif., przeprowadził badanie obliczając tomograficznie kości twarzy na 60 pacjentach (30 kobiet i 30 mężczyzn). Grupy składały się z 20 pacjentów w wieku od 25 do 44, 20 pacjentów w wieku od 45 do 64 oraz 20 pacjentów w wieku od 65. Naukowcy przeprowadzili  trójwymiarową rekonstrukcję na każdym skanowaniu tomograficznym.
Badacze znaleźli spadek wiekowy w kącie szczękowym u obu płci męskiej i żeńskiej.

 

„Uważamy, że najskuteczniejszym podejściem do odnowienia twarzy powinny być: przywrócenie objętości w celu zrekompensowania utraty objętości kostnej, podnoszenia i zmniejszenie kopert mniej elastycznych tkanek miękkich,”
“Obserwując ciągłe i dynamiczne zmiany kostne na twarzy związane z wiekiem, augmentacja tkanek miękkich może być lepszym wyjściem niż augmentacja kostna, gdyż platforma pod implant kostny może pogorszyć się z czasem.”

 

SC Beauty Magazine