fbpx
06 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Emocjonalna postawa stanowi przeszkodę, by stracić na wadze…

Oczywiście, wielkość porcji jedzenia i ćwiczenia są ważnymi czynnikami, aby stracić na wadze. Jednakże psychologowie mówią, że emocje często stanowią jedno z największych wyzwań dla tych, którzy próbują rzucić zbędne kilogramy.

Badanie 1.328 licencjonowanych psychologów przeprowadzonych przez Consumer Reports National Research Center wykazały, że 44% mówi: zrozumienie i zarządzanie zachowaniem oraz emocjami powiązane z utratą  wagi” było niezbędne do sprostania odchudzaniu przez ich klientów. Czterdzieści trzy procent podało „emocjonalne jedzenie” jako barierę, by schudnąć. Podobnie jak wielu innych powiedziało że „utrzymywanie regularnego harmonogramu ćwiczeń” było kluczem do zrzucenia zbędnych kilogramów.

Spośród wszystkich badanych psychologów, 306 powiedziało, że umożliwiło swoistą kurację odchudzającą dla swoich klientów. Wśród nich 92% mówi, że pomogło rozwiązać bazowe emocjonalne kwestie związane ze zwiększaniem masy ciała. Ponad 70% twierdzi, że terapia poznawcza i umiejętność rozwiązywania problemów, które mogły pomóc ludziom wychwycić wzorce myśli, prowadzące do niezdrowych zachowań, były doskonałymi lub dobrymi strategiami odchudzania.

„Każdy, kto kiedykolwiek próbował zrzucić kilka kilogramów i utrzymać wagę wie, że ten sposób nie jest łatwy „– mówi w oświadczeniu Norman B. Anderson, prezes CEO of the American Psychological Association. „Chociaż powszechnie wiadomo, że problemy z wagą są najczęściej spowodowane przez połączenie biologicznych, emocjonalnych, behawioralnych i środowiskowych problemów, te nowe wyniki wskazują na kluczową rolę stresu i emocjonalnego nastawienia w utracie wagi. Dlatego najlepsza taktyka odchudzania powinna integrować strategie zajmujące się emocjami i zachowaniem, pokazywać jak podchodzić do ćwiczeń i stylu życia, jak podejmować zdrowe wybory w  żywieniu. „

Niedawno publikowaliśmy wyniki badań brytyjskich naukowców, którzy doszli do wniosku, że to nasze przekonania o sobie samych i trudnościach związanych z utratą wagi, decydują o naszym sukcesie, bądź porażce w odchudzaniu. Kolejne badania pokazują mechanizmy psychologiczne, negatywne wzorce myśli i emocjonalnych zachowań, które prowadzą nas na manowce, blokują naszą wolę i sprowadzają na utarte ścieżki behawioralne. Wniosek więc nasuwa się sam- wszystko zaczyna się w naszej głowie!

Źródło: LiveScience