fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Eris konkuruje z Diorem

Już niedługo do instytutów kosmetycznych w Polsce i za granicą trafią pierwsze perfumy znanej polskiej marki kosmetyków Dr Irena Eris. To kolejny dowód na to, że rodzime firmy kosmetyczne sięgają po miejsce na najwyższych półkach.

Sin Skin zostały wyprodukowane na zlecenie Laboratorium Kosmetycznego Dr Irena Eris we Francji, będą kosztowały 180 zł za 50-mililitrową buteleczkę. Firma na razie będzie je rozprowadzać w instytutach kosmetycznych, nie wyklucza jednak sprzedaży w perfumeriach. Branża oceniła pomysł Eris bardzo pozytywnie, jako krok w dobrym kierunku, także pod względem wizerunkowym.

Rynek kosmetyczny w Polsce szybko się rozwija i jest na nim jeszcze wiele miejsca, także w segmencie najwyższym. Według szacunków segment kosmetyków luksusowych wart jest w Polsce ok. 800 mln zł rocznie, a w tym roku ma wzrosnąć o 15-20 proc.

Polskie firmy kosmetyczne dopiero rozpoczynają walkę o najwyższe półki, jednak specjaliści dobrze oceniają te pomysły. Rodzimi producenci przekonują się bowiem, że walka o klienta nie musi odbywać się tylko na poziomie cenowym, ale warto także zainwestować w markę. Ponadto zachodni producenci luksusowych kosmetyków, dzięki konkurencji, będą mieli większą motywację do obniżenia zbyt wysokich, w porównaniu z innymi krajami, cen swoich produktów.

 

źródło: Expertia