fbpx
04 Lipiec, 2020
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Fala akustyczna czy karboksyterapia. Porównanie metod.

W naszych artykułach niejednokrotnie przywołujemy szereg metod współczesnej medycyny estetycznej, które w innowacyjny sposób wpływają na poprawę jakości naszej skóry, jej elastyczność i wygląd oraz poprawę samopoczucia. Niestety ze względu na specyfikę podejmowanych zagadnień, często nie mamy możliwość dokładnego opisania oraz wyjaśnienia charakterystyki poszczególnych zabiegów. Ze względu na kolejne zapytania w tej sprawie zdecydowaliśmy się to zmienić. W tym artykule przyjrzymy się szczegółowo dwóm coraz popularniejszym, jednak nadal postrzeganym jako rynkowa nowość, metodom stosowanym w klinikach medycyny estetycznej. Zabiegi z wykorzystaniem fali akustycznej oraz karboksyterapia to środki stosowane głównie w walce z cellulitem, lecz nie tylko. Która z nich jest lepsza? Efekty której metody są uznawane za trwalsze? Jak przedstawiają się koszty poszczególnych wizyt? Zachęcamy do zapoznania się z naszym porównaniem.

Zabieg z wykorzystaniem fali akustycznej

To nowatorska metoda nazywana również SMAStherapy®. Choć ta technologia jest znana współczesnej medycynie od dekad z racji wykorzystania w leczeniu chorób nowotworowych, zwłaszcza raka prostaty, to jej właściwości w zakresie estetyki ciała, a zwłaszcza twarzy zostały odkryte stosunkowo niedawno. Jest to zabieg z wykorzystaniem specjalnie wytworzonej fali akustycznej, która prowadzi do termicznych mikrouszkodzeń, na skutek których dochodzi do skurczu włókien kolagenowych, koagulacji białek i przebudowy tkanki łącznej. Pobudzamy w ten sposób organizm do naturalnych procesów, które prowadzą do zwiększenia ilości kolagenu i elastyny w organizmie. Efekty są możliwe do zaobserwowania już po pierwszym zabiegu, a widoczne zmniejszenie wiotkości skóry można odczuć już po 14 dniach. Pełny rezultat oczekiwany jest po 90 dniach i może utrzymać się do 2 lat. Dodatkowo Cellar AWT, bo tak nazwa się jedno z urządzeń wykorzystywanych do stosowania tej metody, rozbija tkankę łączną budującą blizny czy rozstępy co doprowadza do jej przebudowy. Łącznie może to doprowadzić do znacznego zmniejszenia widoczności rozstępu i stanowi świetną alternatywę dla osób obawiających się inwazyjnych metod rozwiązania tego problemu. Poza tymi dwoma zaletami, wysoko zogniskowana fala ultradźwiękowa (HIFU – ang. High Intensity Focused Ultrasound) jest wykorzystywana także do walki z cellulitem w każdej fazie, nawet w najbardziej zaawansowanym stadium oraz skutkuje poprawą mikrokrążenia. Redukcja niechcianej „pomarańczowej skórki” z wykorzystaniem fali akustycznej może sięgać nawet 95%! Jako największy atut tej metody specjaliści wskazują pełną bezinwazyjność, brak igieł czy znieczuleń, które często budzą obawy potencjalnych zainteresowanych.

Do przeciwskazań stosowania tej metody należą m.in. choroba nowotworowa, opryszczka, choroby układu sercowo-naczyniowego oraz stany zapalne skóry. Uzyskany efekt może utrzymać się nawet przez ponad dwa lata, a sam koszt pełnej kuracji, zróżnicowany ze względu na ilość koniecznych zabiegów, powinien zamknąć się w kwocie kilku tysięcy złotych.

Karboksyterapia

Jako jedną z najnowocześniejszych metod niwelujących negatywne skutki starzenia, także w postaci zwiotczenia, eksperci wskazują innowacyjny zabieg karboksyterapii. Jest to sposób na wykorzystanie właściwości dwutlenku węgla w medycynie estetycznej i polega na iniekcjach medycznym gazem do tkanek poddawanych leczeniu. Rozchodzący się po tkankach CO2 rozszerza naczynia krwionośne stymulując proces ich regeneracji. Doprowadza również do powstania niegroźnego stanu zapalnego co z kolei pobudza produkcję kolagenu i elastyny.

Cały zabieg jest bezbolesny, a jedynym dyskomfortem, jaki możemy odczuć jest efekt „rozchodzenia” się gazu po organizmie. Sama wizyta trwa krótko, bo zaledwie kilkanaście minut, jednak do osiągniecia pełnego, zaplanowanego efektu będziemy potrzebowali co najmniej kilku zabiegów. Czy warto? O to najlepiej zapytać zadowolonych klientek, lecz jak wskazują specjaliści wzrost produkcji kolagenu i elastyny, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i długotrwały efekt młodej skóry.

Wielką zaletą karboksyterapii jest brak trwałych uszkodzeń skóry. Jest to zabieg mało inwazyjny i skuteczny. Dlatego mogą go stosować osoby, które boją się zabiegów inwazyjnych. Kolejnym atutem jest łatwość jej stosowania. Szybki i bezbolesny zabieg nie skutkuje bowiem niczym, co wymagałoby długiego „dochodzenia do siebie”. W miejscu ukłucia może pojawić się jedynie delikatny ból lub rumień, jednak są to dolegliwości, które po upływie zaledwie kilku godzin powinny ustąpić. Aby zapobiec poważniejszym konsekwencjom należy po wizycie powstrzymać się od aktywności fizycznej oraz relaksowania się na saunie lub basenie. Innym docenianym walorem karboksyterapii jest stosunkowo niska cena jednego zabiegu, która może wahać się od 100 do kilkuset złotych. Oczywiście, tak jak wspominaliśmy, do pełnego zakładanego efektu konieczne jest kilkukrotne powtórzenie wizyty, jednak nadal stanowi to niezwykle atrakcyjną ofertę w porównaniu do klasycznych metod stosowanych do poprawy estetyki ciała.

Niestety karboksyterapia wiążę się z szeregiem przeciwskazań co w pewnym stopniu powstrzymuje ekspertów w zachwytach nad tą metodą. Choć jest określana jako prosty zabieg to nie mogą z niej skorzystać m.in. osoby cierpiące na cukrzycę, padaczkę, choroby płuc, nowotwór lub hemofilię. Lista jest długa, a uzupełniają ją takie dolegliwości jak trądzik różowaty czy opryszczka. Podobnie jak w przypadku innych metod z karboksyterapii nie można skorzystać będąc w trakcie ciąży.

Podczas rozważań nad tą metodą warto się szczególnie przyjrzeć urządzeniom takimi jak CARBOXYTHERAPY DUAL XT, które wykorzystywane jest w klinice SC Beauty i pozwala na jednoczesne wykonywanie zabiegu karboksyterapii i mezoterapii igłowej co prowadzi do zaskakujących rezultatów. Wzrost produkcji kolagenu i elastyny, który może sięgać aż 40% zapewnia szybką regenerację i niemal całkowitą redukcję wszelkiego rodzaju blizn oraz rozstępów. To wynik godny podziwu, dlatego tak ważna jest odpowiednia selekcja i wybór kliniki oraz specjalisty, do którego się wybierzemy.

Co wybrać?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Oba zabiegi są rewolucyjne dla postępu i łatwości stosowania medycyny estetycznej. Stanowią odejście od inwazyjności i długiego okresu rekonwalescencji.  Oba zabiegi również są stosowane do podobnego rodzaju przypadków. Cellulit, brak elastyczności skóry twarzy lub reszty ciała, widoczne blizny i rozstępy – to właśnie na te przypadłości prawdziwym remedium może okazać się karboksyterapia lub zabieg z wykorzystaniem wytworzonej fali akustycznej. Kiedy jednak zdecydujemy się na walkę ze swoimi problemami, pamiętajmy, że ciało każdego z nas to niezwykle indywidualna sprawa, dlatego bardzo ważnym jest podejmowanie decyzji po konsultacji ze specjalistą a podczas samego zabiegu warto mieć możliwość korzystania z nowoczesnej technologii, która gwarantuje najlepszy efekt.

SC Beauty Magazine