fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Filiżanka kawy poprawi nastrój twojej klientki

Prowadzenie gabinetu kosmetycznego to ciągły kontakt z ludźmi. Nasza uprzejmość i próba nawiązania przyjemnej rozmowy zazwyczaj spotyka się z miłą reakcją. Bywają jednak momenty, kiedy nasi klienci mają akurat gorszy dzień i cały wysiłek idzie na marne. Rozwiązaniem takich niekomfortowych sytuacji może być filiżanka aromatycznej kawy. Jak to możliwe?

Otóż badacze z Uniwersytetu Harvardaprzedstawili rewelacyjne wyniki swoich badań. Eksperci ze Stanów Zjednoczonych zauważyli, że kobiety które piły dwie lub trzy filiżanki kawy w ciągu doby wykazywały zmniejszone ryzyko depresji o 15 procent. A u tych, które czterokrotnie w ciągu dnia sięgały po porcję czarnego napoju niebezpieczeństwo obniżało się aż o 20 procent.

Dlatego w sytuacji, kiedy zauważysz zły nastrój lub brak energii gościa twojego salonu zaproponuj filiżankę dobrej czarnej lub białej kawy. Pamiętając, że objawy depresji nasilają się szczególnie jesienią potraktuj to jako nietypowy środek przeciwdepresyjny i sposób na poprawę samopoczucia klienta.

Na chwilę obecną nie wiadomo dlaczego kawa ma takie działanie. Eksperci klucza do sukcesu szukają w kofeinie oraz jej wpływie na reakcje chemiczne mózgu. Jednocześnie przestrzegają, że na jednoznaczne stwierdzenie, aby kawa była środkiem przeciwdepresyjnym jest za wcześnie.

Jedno jest pewne, na miłą atmosferę salonu wpływa wiele czynników: uprzejma obsługa, miły nastrój, wyjątkowa troska o potrzeby klienta, jeśli do tego zestawu dołączymy filiżankę czarnej aromatycznej kawy, to sukces gwarantowany!

Źródło: IAR