fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
27 Marzec, 2020
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Filmowe perskie z zachowaniem ostrożności

Która kobieta nie marzy o rzęsach jak wachlarze? Filmowym cieniu motylich skrzydeł na policzkach? Długie, ciemne rzęsy uchodzą w opinii wielu pań za  zasadniczy atut urody. To sprawia, że przedłużanie rzęs wiedzie prym wśród zabiegów, na które decydują się klientki. 

Jako specjaliści powinniśmy jednak zwrócić szczególną uwagę na omówienie z klientką szczegółów dotyczących negatywnych aspektów przedłużania rzęs, głównych przeciwwskazań oraz czynności związanych z zachowaniem odpowiedniej higieny oczu po zabiegu. Dlaczego o tym piszemy? Ponieważ pojawiają się informacje na temat szkodliwości przedłużania rzęs, sugerujące całkowite zaprzestanie stosowania zabiegu. Zabieg nie jest przeznaczony dla każdej pani, to prawda, wystarczy jednak, że przeprowadzimy z klientką odpowiedni wywiad i udzielimy jej koniecznych informacji przed przystąpieniem do pracy nad boskim perskim. 

Przeciwwskazania

Najczęściej o wachlarzach marzą panie, których „matka natura” nie obdarzyła długimi rzęsami. Jest to zrozumiałe, jednak przed przystąpieniem do zabiegu należy się upewnić, czy naturalne rzęsy klientki nie są zbyt słabe. Z czasem sztuczne rzęsy zaczynają wypadać, a ponieważ są doklejane do naturalnych, to gdy te są zbyt słabe mogą wypadać wraz z doklejanymi.  

Przedłużanie rzęs niesie ze sobą ryzyko wystąpienia reakcji uczuleniowych dlatego zabiegu przedłużania rzęs zasadniczo nie poleca się alergikom. Zdarza się jednak, że dyskomfort wywołują także tusze do rzęs, dlatego często na życzenie samych klientek-alergiczek wykonuje się próbny zabieg z użyciem materiałów przeznaczonych dla oczu wrażliwych. Powinniśmy jednak poinformować klientkę, że bezpieczniejsze dla oka materiały hypoalergiczne mogą mieć krótszy czas działania. Należy również uzgodnić z klientką, że w przypadku wystąpienia jakiejkolwiek dolegliwości uczuleniowej: zaczerwienienia, pieczenia oczu, powinna jak najszybciej skontaktować się z gabinetem, a jeśli uznamy to za konieczne – skierować klientkę na  konsultację lekarską. 

Zalecenia po zabiegu

Zasadnicze zalecenia po zabiegu przedłużenia rzęs powinny dotyczyć zachowania właściwej higieny oczu. Jeśli klientka nie zadba o to w sposób należyty może doprowadzić do przykrej dolegliwości, jaką jest zapalenie spojówek (gromadzenie się brudu i bakterii). Należy uczulić klientkę na stosowanie właściwych środków do demakijażu, unikania pocierania oczu, nie stosowania tłustych preparatów, które osłabiają działanie kleju, a tym samym skracają żywotność wypracowanych wachlarzy.

Podsumowując, twórzmy boskie perskie z zachowaniem pełnego profesjonalizmu. Zaufanie klientów buduje się na jakości. A jakość wiąże się z troską o zdrowie klientów.