fbpx
11 Lipiec, 2020
Warszawa
15 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Fotoodmładzanie skóry

Fotoodmładzanie to jedno z przełomowych osiągnięć w kosmetologii i medycynie estetycznej. Zabieg ten polega na odmłodzeniu skóry przy użyciu światła IPL, który pobudza komórki skóry właściwej – fibroblasty, do produkcji kolagenu. Pod wpływem światła dochodzi do skracania oraz przebudowy włókien kolagenowych.

Fotoodmładzanie wykonujemy raz w tygodniu. Na serię składa się od czterech do sześciu zabiegów, które widocznie zmieniają jakość skóry. Zabiegi przeprowadzane są kolejno na innej głębokości, aby po zakończeniu całej serii osiągnąć pełny efekt, podczas gdy rezultaty są widoczne już po pierwszej wizycie. Światło emitowane podczas zabiegów fotoodmładzania usuwa wszystkie niepożądane zmiany w skórze powstałe w skutek działania słońca, wiatru, mrozu oraz upływu czasu. 
 
Jakie efekty uzyskujemy decydując się na zabieg przy użyciu światła IPL? Powinniśmy spodziewać się znacznego spłycenia zmarszczek, poprawy elastyczności i sprężystości skóry oraz zmniejszenia rozszerzonych porów skórnych. Ponadto redukcji wydzielania łoju przy skórach tłustych, usunięcia plam posłonecznych i starczych, a także zmniejszenia popękanych oraz rozszerzonych naczyń krwionośnych.
 
Jak to bywa w przypadku wielu zabiegów i przy fotoodmładzaniu istnieje szereg przeciwwskazań do ich wykonywania. Są to ciąża i karmienie piersią, ostre stany zapalne skóry, przerwanie ciągłości naskórka oraz zmiany na tle alergicznym. Ponadto bielactwo w rejonie skóry, która ma być poddana zabiegowi, epilepsja, zaburzenia hormonalne i leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich sześciu miesięcy. Należy wspomnieć także o szczególnych środkach ostrożności w przypadku osób stosujących leki i zioła o działaniu fotouczulajacym pół roku przed pierwszą wizytą w gabinecie. Tyczy się to antybiotyków z grupy tetracyklin cytostatyków oraz ziół: dziurawiec bądź nagietek. 
 
Do grupy przeciwwskazań dołączyć powinniśmy nadwrażliwość skóry naszej klientki na światło (porfiria, wielopostaciowe osutki świetlne, toczeń rumieniowy, pokrzywka świetlna) oraz skłonność do powstawania przebarwień. Ponadto opryszczkę, przebyte i czynne nowotwory skóry, a także radioterapię lub chemioterapię przebytą w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Nie ignorujmy również zagrożenia w przypadku osób posiadających aktywne implanty, typu rozrusznik serca czy pompa insulinowa, tych leczonych w ciągu ostatnich trzech miesięcy steroidami oraz wszystkich stosujących wypełniacze estetyczne.