fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
12 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

dsc00820.jpg

Fotorelacja z Tagrów Salon Wiosny 2012

25-26 lutego w Hali Expo XXI odbyły się 32. targi kosmetyki profesjonalnej Salon Wiosna 2012. Podczas dwóch weekendowych dni gościli ponad 140 firm nie tylko z Polski ale i z zagranicy, m.in. z USA, Szwecji, Izraela, Łotwy, czy Hiszpanii.

 {jathumbnail off}Dzięki takiej różnorodności wszyscy odwiedzający mogli spojrzeć na kosmetykę i kosmetologię z wielu punktów widzenia. Firmy zagraniczne prezentowały swoje rodzime produkty, a tym samym i narodowe podejście do pielęgnacji zdrowia i urody.
Kosmetyczki mogły zapoznać się z nowościami i trendami wiosennymi, wykonać zabiegi pielęgnacyjne, spróbować nowych rozwiązań sprzętowych i produktowych.
Firmy udostępniały swój asortyment dla wszystkich odwiedzających. Zainteresowane Panie mogły przedłużyć sobie rzęsy, zrelaksować się w kapsule SPA, wykonać zabieg odmładzający na twarz, czy skorzystać z depilacji lub makijażu permanentnego. I to tylko część atrakcji jakie czekały na kosmetyczki podczas Salonu Wiosna.

Na pewno wielkim wydarzeniem Międzynarodowego Kongresu kosmetycznego i targów był niedzielny poranek przywitam odwiedzających i wystawców podniosłym wydarzeniem. Na targi przybyli goście specjalni: Ambasador Republiki ChorwacjiIvan del Vechio oraz b. Ambasador Indii Chandra Mohan Bhandari. Jego Ekscelencja Ambasador Bhandari opowiadał o jodze i ayurvedzie jako sposobie na zdrowie życie i walkę ze stresem. Natomiast Ambasador Republiki Chorwacji przybliżył gościom temat co raz bardziej popularnej winoterapii, opowiedział również o chorwackich winach. Po uroczystym otwarciu drugiego dnia targów nastąpił specjalny toast za pomyślność naszych krajów najlepszym winem chorwackim Graśeviną Lodową.

Doskonale sprawdziły się również wszystkie nowości, jakie pojawiły się na wiosennych targach. Kącik malucha był oblegany przez milusińskich, których mamusie odwiedzały w tym czasie stoiska kosmetyczne. Podobnie tablica ogłoszeń. W Informacji targowej pozostawiono kilkadziesiąt CV, które będą rozesłane do wszystkich Wystawców. Pozwoli to aktywować wiele stanowisk pracy dla kobiet.

Dzięki transmisjom on-line oraz relacjom na facebooku i innych portalach społecznościowych targi Salon Wiosna obejrzało ponad 21 tysięcy internautów. Odwiedzające targi Panie równie ochoczo brały udział w castingu filmowym. Mamy już informacje, iż przynajmniej jedna uczestniczka będzie miała możliwość wypróbowania swoich sił na planie filmowym.

Salon Wiosna to również część edukacyjna. W trakcie dwóch dni targowych zanotowaliśmy obecność 21 uczelni i placówek szkolnych, a Międzynarodowy Kongres Kosmetyczny odwiedziło ponad 900 osób. Podczas Kongresu największym powodzeniem cieszyły się wykłady dotyczące zdobienia paznokci, pielęgnacja cery dojrzałej, aparaturowe metody pielęgnacji ciała, masaże oraz wykład dotyczący winoterapii. Na wykładach gości specjalnych tj. Valentiny Denisenko (Ukraina) oraz Chandry Mohana Bhandariego (Indie) gościło ponad 100 słuchaczy.

Edukacja to również mistrzostwa. Tegoroczne XI Mistrzostwa Polski Nail Design zwyciężyła Agnieszka Kuśmierek w kategorii żel, drugie miejsce zajęła Magdalena Sawica, a trzecie Magdalena Żuk. W kategorii akryl pierwsze miejsce zajęła Joanna Nawrocka, drugie Joanna Lużyńska, trzecie Anna Śledź.Fundatorami w mistrzostwach byli: Akademia Paznokcia, Euro Fashion, La Famme, Peggy Sage oraz LCN Concept, a także Jo Li. Nagrodą główną był
wyjazd do Düsseldorfu na Mistrzostwa International Nail Championship 2013 ufundowany przez  ZP-WKP.

W sobotę odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Uczelni Szkół Kosmetycznych i Wizażu Gold Star of  Make Up. Do mistrzostw zgłosiło się ponad 100 chętnych z placówek szkolnych w całej Polsce, z czego Organizatorzy wybrali 21 najlepszych zawodników. Jury w sobotę wyłoniło najlepszych. Pierwsze miejsce zajęła Sabina Grudzień i jej „Alicja po drugiej stronie lustra”, w której postać wcielił się niestandardowo mężczyzna. Drugie i trzecie miejsce zajęły Bogna Borek i Agnieszka Rosińska. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, dlatego Jury przyznało również pierwsze wyróżnienie dla Żanety Krzywdy oraz drugie wyróżnienie dla Agnieszki Gugały. Nagrody w mistrzostwach ufundowali: ZP-WKP, Wioletta Wypijewska, DJR Polska – dystrybutor marki Barbicide oraz Silcopad, Glazel Visage, Kryolan City Warszawa, magazyn Make-up Trendy, magazyn Make-up International, Giant, Lewanowicz, Kama Bork, Sylwia Reda.

W niedzielę na Salonie Wiosna po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Makijażu Permanentnego Long-Time-Liner. Zwyciężczynią została Pani Anna Maria Maciejewskadrugie miejsce zajęła Anna Magnuska. Jury postanowiło trzecim miejscem uhonorować dwie uczestniczki – Irenę Martyniukoraz Monikę Regucką. Nagrody w mistrzostwach ufundowała Supernova oraz ZP-WKP.

Koniec targów, jak zawsze uwieńczył Konkurs dla Kosmetyczek. Nagrodę główną już po raz drugi w historii targów zdobył mężczyzna Pan Marian Śliwiński.

Poniżęj przedstawiamy krótką fotorelację z Targów:

 dsc00820.jpg
 dsc00714.jpg
 dsc00721.jpg
 dsc00778.jpg
 dsc00776.jpg
 dsc_0027_35.jpg
 dsc_0033_41.jpg
 dsc_0059.jpg
 dsc_0174.jpg
 dsc_0514.jpg
 dsc_0673.jpg
 dsc_0114.jpg