fbpx
22 Lipiec, 2019
Warszawa
19 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Fryzury gwiazd, które pokochały klientki

Ekranowe uczesania mają większy wpływ na kobiecy wizerunek niż propozycje z branżowych katalogów. Słynne fryzury aktorek są kopiowane przez panie z całego świata i nie ma w tym nic zaskakującego. Jakie popularne cięcia podbiły serca klientek? 

Do klasyki ekranowych fryzur przeszło uczesanie Jennifer Aniston z serialu „Przyjaciele”. Jednak zdecydowanie większe wrażenie na kobietach z całego świata  zrobiło krótkie cięcie Anne Hathaway z filmu „One Day”. Klientki salonów fryzjerskich odważniej podchodzą do fryzury „na chłopaka”, rzadziej obawiają się, że wraz z pozbyciem się długich włosów pozbywają się również swojego seksapilu.

Jeszcze bardziej spektakularnym posunięciem było dla fanek kina przycięcie włosów przez  Hathaway w jednej ze scen w filmie „Nędznicy”. Choć sama gwiazda nie była zachwycona nową fryzurą zarówno kobiety na każdym kontynencie jak i branżowe media oceniły ją bardzo dobrze. Potwierdzeniem sukcesu nieprzeciętnego cięcia są wyniki badań Fryzjerskiej Rady Wielkiej Brytanii i Universal Studios.

Co zaskakujące, chłopięca fryzura Hathaway wyprzedziła w rankingu popularności uczesanie  Jennifer Aniston z filmu „Nadchodzi Polly”. W czołówce rywalizacji znalazła się również stylizacja włosów Audrey Hepburn, którą podziwiać mogliśmy w filmie „Szarada”.

Charles Worthington, stylista gwiazd tak skomentował powyższe badania: Film może zachęcić ludzi do wielu zmian. Jedną z nich może być również zmiana fryzury. Uniwersalna fryzura Jennifer Aniston odpowiada wielu kobietom i jest dość bezpiecznym uczesaniem, na które wiele by się zdecydowało. Jednak ta fryzura nie ma nic wspólnego z hollywoodzkim szykiem, jaki prezentowała chociażby Audrey Hepburn.

A wy, tworząc swój indywidualny ranking fryzur gwiazd, które ekranowe uczesanie ocenilibyście najwyżej?

Źródło: Daily Mail/ PAP life