fbpx
13 Luty, 2020
Warszawa
3 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Gabinet 24h/dobę?

Być może niebawem nie będziecie potrzebować wielu godzin snu, żeby funkcjonować 24h/dobę. Polscy specjaliści opracowali specjalną maskę, dzięki której człowiek potrzebuje zaledwie 2h snu, żeby się porządnie wyspać.

Autorzy wynalazku o nazwie NeuroOn twierdzą, że zapadanie w krótkie, ale bardzo efektywne drzemki stanowczo wystarczą na pełną regenerację organizmu. Twórcy projektu na podstawie swoich badań zapewniają, że przerywany i krótki sen jest tak samo wartościowy dla naszego organizmu, jak spędzenie w łóżku kilku godzin z rzędu.

Zastanawiacie się jak to działa? Otóż przy pomocy czujników maska monitoruje i zapisuje fale mózgowe, napięcie mięśniowe i ruch gałek ocznych. Zebrane informacje na bieżąco przesyłane są do smartfona, który je analizuje. Specjalna aplikacja na telefonie podpowiada kiedy jest najlepszy moment na sen, a maska obudzi nas, kiedy będziemy odpowiednio wypoczęci. Ta technika spania, którą umożliwia maska, nazywana jest snem polifazowym. Zaś spanie naturalne – kilka godzin z rzędu, które znamy z codziennego życia, to sen monofazowy.

Sen polifazowy ma kilka odmian, ale w praktyce polega na kilku drzemkach. Nie jest on jednak czymś nieznanym.

Za takie cudo zapłacimy 250 dolarów.