fbpx
15 Listopad, 2019
Warszawa
9 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Gdzie w przyszłości będą uczyć się kosmetolodzy?

Ostatnio pisaliśmy o uczelniach, na których obecnie prowadzone jest kształcenie na kierunku kosmetologia. Dzisiaj przyjrzymy się szkołom wyższym, które starają się o możliwość edukowania przyszłych kosmetologów.

Tutaj również opieramy się na materiałach udostępnionych nam przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Oprócz nazw uczelni starających się o uzyskanie zgody na prowadzenie kształcenia na kierunku kosmetologia uzyskaliśmy również informacje o tym, na jakim etapie są obecnie te starania.

Do uczelni publicznych, które próbują uzyskać zgodę na uruchomienie nowego kierunku możemy zaliczyć:

  • Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Suwałkach ? wniosek został przekazany do Państwowej Komisji Akredytacyjnej w dniu 30 grudnia 2009 r.
  • Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Gorzowie Wielkopolskim ? wniosek również został przekazany do Państwowej Komisji Akredytacyjnej; miało to miejsce w dniu 8 stycznia 2010 r.
  • Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu ? wniosek o uruchomienie kierunku ?kosmetologia? wpłynął do DNS (Departament Nadzoru i Organizacji Szkolnictwa Wyższego) w dniu 9 grudnia 2009 r. i obecnie jest na etapie weryfikacji pod względem formalno-prawnym w Ministerstwie

Wszystkie te uczelnie chcą uruchomić studia I stopnia.

Pomimo dużej konkurencji na rynku edukacyjnym również wiele uczelni niepublicznych stara się o uruchomienie kształcenia na kierunku kosmetologia. Są to:

  • Wyższa Szkoła Infrastruktury i Zarządzania ? Warszawa ? I stopień (na etapie zgłaszania uwag)
  • Wyższa Szkoła Zarządzania ? Gdańsk ? I stopień (na etapie zgłaszania uwag)
  • Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. Wincentego Pola ? Lublin ? I stopień (wniosek przekazany do PKA)
  • Niepubliczna Wyższa Szkoła Kosmetyczna ? Wrocław ? II stopień (wniosek przekazany do PKA)
  • Wyższa Szkoła Kosmetologii i Ochrony Zdrowia ? Białystok ? II stopień (wniosek przekazany do PKA)
  • Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych ? Radom ? I stopień (wniosek w PKA, I uchwała negatywna)

Nie wiemy czy wszystkie uczelnie, które starają się dołączyć do grona wprowadzających na rynek nowych specjalistów z dziedziny kosmetologii osiągną swój cel, ale na pewno nie są to ostatni kandydaci chcący wykroić dla siebie kawałek z tego jak się okazuje coraz słodszego tortu.