fbpx
27 Maj, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Genem w czerniaka!

Naukowcy na całym świece zastanawiają się jak poskromić jeden z najbardziej niebezpiecznych nowotworów, który każdego roku zabija setki Polaków. Jak donosi „American Journal of Pathology”, już wkrótce możemy uzyskać nową, skuteczną metodę leczenia czerniaka.

Kanadyjscy naukowcy z Queen’s University w Kingston wprowadzili do guza tego groźnego nowotworu, nie występujący w nim naturalnie gen miR-193b. Odkryty 10 lat temu fragment materiału genetycznego, po ulokowaniu w nowym miejscu, znacznie spowalniał rozrost guza poprzez zmniejszenie poziomu białka – cykliny D1.

Takie wyniki dają wielką nadzieje wszystkim chorującym na jeden z najniebezpieczniejszych nowotworów skóry. Chociaż na czerniaka, cierpi zaledwie od 5-7 % osób borykających się z nowotworami skóry, to umiera już niestety aż 75% z nich.

Szczególnie w okresie letnim powinniśmy pamiętać, że nowo odkrywane metody leczenia nie zastąpią nam i naszym klientom zdrowego rozsądku i skutecznej profilaktyki. Przypominajmy osobom odwiedzającym nasz gabinet o konieczności stosowania kremów z wysokim filtrem, szczególnie w czasie, kiedy temperatura na termometrach przekracza 30?C.
 
Źródło: PAP Nauka