fbpx
28 Maj, 2020
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Glony nie tylko do zabiegów kosmetycznych

Glony ze względu na bogactwo witamin i mikroelentów są wysoko cenione wśród ekspertów urody. Pomimo nieprzyjemnego-rybiego zapachu są z powodzeniem stosowane zarówno do zabiegów na ciało jak i twarz. Przyjrzyjmy się w jaki jeszcze sposób można wykorzystać glony.

W kosmetologii glony są wykorzystywane do produkcji kosmetyków ochronnych, regeneracyjnych, nawilżających, ujędrniających, wyszczuplających.Warto pamiętać, że są one bogactwem rożnorodnych węglowodanów, wśród których najwięcej jest kwaśnych polisacharydów o działaniu terapeutycznym i kosmetycznym. Pośród nich znajdziemy: kwas alginowy,alginy, ahar, karagen, fukoidyna oraz mannir. Ponadto występują w nich alkohole m.in.cukrowe: mannitol, erytrol, rybitol, sorbitol. Nie można zapomnieć o witaminach, zwłaszcza z grupy B oraz karotenoidach, witaminie C, E.
„Rybi zapach”, to jedno z określeń, które jako pierwsze nasuwa się nam po usłyszeniu słowo „algi”. Tak samo jest z klientami, doskonale sobie zdają sprawę, że maseczki algowe muszą posiadać ten „specyficzny aromat”.
Okazuje się, że glony oprócz oddziaływania na skórę mogą wpływać na metabolizm tłuszczu. Te cenne składniki surowce roślinne dodawane do potraw mogą ograniczyć wchłanianie nawet 75% tłuszczu.
Do takich wniosków doszli naukowcy z Uniwersytetu w Newcastlew Wielkiej Brytanii. Alginat zawarty w glonach może się sprawdzić jako doskonały zagęszczacz, który w żaden sposób nie zmienia smaku ani właściwości organoleptycznych potraw. Może warto namawiać klientów, żeby zamiast stosowania farmakoterapii, spróbowali diety połączonej z alginatem?