fbpx
27 Styczeń, 2020
Warszawa
-1 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Google a batalia o przedłużenie ludzkiego życia

Światowy gigant chce wynaleźć sposób na przedłużenie ludzkiego życia.

W tym celu Google założyło nową firmę, której szefem zostanie Arthur Levinson, wcześniej związany z zajmującą się biotechnologią firmą Genentech.

Spółka o nazwie Calico ma się skupić na kwestiach związanych ze starzeniem się, samopoczuciem i zdrowiem. Wspomina się nieśmiało, że chodzi tu o kwestię rozwiązania problemu śmierci.

Jak stwierdza w oficjalnej informacji o założeniu firmy Larry Page, szef korporacji – Choroby i starzenie się dotykają każdej rodziny (..). Wierzę, że jesteśmy w stanie poprawić życie milionów osób – napisał.

Wszelkie informacje na temat działalności Calico są póki co bardzo enigmatyczne, nie do końca wiemy na przykład jaka kwotę na ten cel planują przeznaczyć właściciele.

W wywiadzie dla Time’a Larry Page przyznaje – Nie proponuję, byśmy wydali wszystkie nasze pieniądze na tak abstrakcyjne rzeczy – powiedział . – Ale powinniśmy zainwestować kwotę proporcjonalną do tego, co normalne firmy przeznaczają na badania i rozwój oraz wydać je na rzeczy nieco bardziej długoterminowe i trochę bardziej ambitne niż zwykle – dodał.

Kibicujecie Google w tym projekcie? Bo nam pomysł wydaje się świetny, ale ze swoimi entuzjastycznymi ocenami wstrzymamy się do pierwszych rzeczywistych rezultatów.

Źródło: m.wiadomosci.gazeta.pl