fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Gorzej zapamiętujesz? Winna temu nadwaga!

Otyłość wpływa nie tylko na naszą urodę ale jest szkodliwa dla układu krążenia i serca, oraz prawdopodobnie istotnie wpływa na pracę mózgu.

 W anglojęzycznym piśmie „Neurologia”opublikowano wyniki badań lekarzy z  Francji i Wielkiej Brytanii, którzy postanowili zająć się problemem obniżania się z wiekiem sprawności umysłowej i pamięci. Sześć tysięcy osób w wieku od 35 do 55 w ciągu dziesięciu lat rozwiązywało odpowiednio skonstruowane testy. Na ich podstawie wywnioskowano, że działanie mózgu pogarsza się szybciej u tych, którzy borykają się z nadwagą. Wysoki poziom cholesterolu oraz podwyższony wskaźnik cukru może być jednym z czynników wywołujących demencję.

Jak zaznaczają lekarze, są to jedynie wstępne wyniki dotyczące pracowników sfery budżetowej i nie ma pewności, że w innych grupach zawodowych wskaźniki będą zbliżone. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę swoim nieco pulchniejszym klientom, że otyłość to nie tylko sprawa estetyczna, ale i psychiczna. Dbanie o swoją figurę powinni potraktować jako pracę nad jak najdłuższym, prawidłowym funkcjonowaniem własnej pamięci i umysłu.

Żródło: IAR