fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
23 Październik, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Herbata – męski problem

Mężczyźni którzy wypijają siedem filiżanek herbaty dziennie o 50 proc. zwiększają prawdopodobieństwo zachorowania na raka prostaty.

 Naukowcy z  University of Glasgow  zbadali stan zdrowia ponad 6 tysięcy mężczyzn w wieku między 21 a 75 lat. W ciągu 37 lat uczestnicy badań przekazywali informację na temat swoich przyzwyczajeń, używek i ogólnego stanu zdrowia. Szweccy naukowcy dowiedzieli się, że prawie jedna czwarta mężczyzn z Wielkiej Brytanii pije herbatę w ogromnych ilościach i nie jest to fakt bez znaczenia. Otóż w trakcie prowadzenia eksperymentu rak prostaty rozwinął się u 6,4 % uczestników. A ci, którzy sięgali po więcej niż 7 filiżanek dziennie byli o 50 proc. bardziej narażeni na ryzyko wystąpienia raka niż panowie pijący ten napój z umiarem.

Jak podkreślają naukowcy bezpieczna dawka herbaty to jedynie 3 filiżanki dziennie. Wypijana w rozsądnych ilościach może mieć dobroczynne skutki dla naszych mężczyzn. Dzięki niej nie mają nadwagi, nie wpadają w alkoholizm i mają odpowiedni poziom cholesterolu.

Pozostaje więc pytanie, czym poczęstujesz następnym razem swojego klienta. Kawa czy herbata proszę Pana?

źródło: IAR / PAP