fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
14 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

HIFU – zmarszczki grawitacyjne a zmarszczki mimiczne – czym się różnią?

Zmarszczki są typowym procesem starzenia się organizmu, wśród nich wyróżnia się zmarszczki grawitacyjne i mimiczne. Zmarszczki grawitacyjne powstają  poprzez utratę kolagenu i elastyny w skórze, przez co skóra wiotczeje, przestaje być jędrna i poddaje się przyciąganiu ziemskiemu. Natomiast zmarszczki mimiczne są konsekwencją ruchu brwi, mrużenia oczu, a także uśmiechania się. Główną przyczyną ich powstawania jest śmiech, niektórzy twierdzą że śmiech to zdrowie, ale to właśnie on pozostawia na naszej skórze największe ślady w postaci zmarszczek.

 

Dzięki zastosowaniu technologii HIFU kondycja cery ulega polepszeniu i ujędrnieniu, zmarszczki stają się mniej widoczne, a to wszystko dzięki wiązce fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu, które wnikają w głąb skóry i pobudzają produkcje włókien kolagenowych. Zabieg ten polega na ruchu i tarciu komórek wywołanych falą akustyczną HIFU, co prowadzi do generowania ciepła, w skutek czego powstają mikro poparzenia wewnątrz tkanki i zachodzą aktywne procesy odnowy, a także regeneracji skóry. Jest to w pełni komfortowy, bezbolesny, nie wymagający znieczulenia i nieinwazyjny zabieg, gdzie nie dochodzi do uszkodzenia naskórka.

 

Efekty są widocznie po kilku tygodniach już po jednym zabiegu  i utrzymują się nawet do dwóch lat. Pozytywną cechą jest to, że zabieg HIFU nie wymaga częstego ponawiania, a poprawa skóry będzie widoczna podobnie jak przy serii innych zabiegów.

 

Skóra po wykonanym zabiegu jest nienaruszona, może być jedynie lekko zaczerwieniona. Największymi zaletami tego zabiegu są napinanie skóry i modelowanie konturów twarzy oraz usuwanie nadmiernej tkanki tłuszczowej. Po zabiegu można również zaobserwować ujednolicenie kolorytu, likwidację podwójnego podbródka, uniesienie brwi oraz napięcie linii żuchwy. Do zalet tej technologii należy również możliwość wykonywania zabiegu zarówno latem jak i zimną.

SC Beauty Magazine