fbpx
17 Sierpień, 2019
Warszawa
24 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Hipnoza na odchudzanie

Coraz więcej otyłych osób poszukuje najnowszych metod odchudzających. Cudowne diety, zastosowanie odpowiednich urządzeń, restrykcyjne operacje mają odejść w niepamięć. Dlaczego? Ponieważ hipnoza ma okazać się najlepszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów.

Powyższe stwierdzenie opiera się na doświadczeniach pewnej Brytyjki, która po pięciu sesjach hipnozy w jednej z hiszpańskich klinik schudła aż 25 kg. Podczas przeprowadzania seansów kobiecie sugerowano, że przeszła operację żołądka, który obecnie wielkością przypomina piłkę golfową.

Brytyjka stale traci na wadze przynajmniej jeden kilogram tygodniowo. Hipnoza była tak skuteczna, że kobieta podobno nadal pamięta szczegóły rzekomo przebytej operacji i nie jest w stanie zjadać większych porcji posiłków.

Większość dietetyków sądzi, że hipnoza może okazać się najlepszą metodą na otyłość, jednak dla większości osób będzie długo niedostępna, gdyż cena takiej terapii wynosi ok. 4000 zł.

Być może i w Polsce powstaną ośrodki hipnozy do walki z otyłością, a dla najbardziej potrzebujących, zamiast realnej operacji zmniejszania żołądka, państwo przeznaczy fundusze na terapię.