fbpx
26 Maj, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Hormon młodości DHEA: wspomaga pamięć, koncentrację, poprawia nastrój

DHEA to skuteczna oraz sprawdzona recepta na łagodne przejście menopauzy.

DHEA pod względem chemicznym wykazuje duże podobieństwo do testosteronu i jednego z żeńskich hormonów płciowych, estradiolu. A to dowodzi, że w znacznym stopniu decyduje o naszym wyglądzie, dodaje nam seksapilu i energii.

DHEA, czyli dehydroepiandrosteron, to naturalny hormon sterydowy produkowany z cholesterolu przez nadnercza. Jego właściwości – odkryte przez francuskiego naukowca, prof. Etienne-Emile Baulieu – wydają się wręcz nieograniczone.

Dzięki DHEA nie zachorujesz:

Odpowiada za poziom naszego nastroju, pamięć i koncentrację. Znacznie zmniejsza możliwość zapadnięcia na choroby układu krążenia, oddala ryzyko cukrzycy oraz wykazuje korzystny wpływ na stężenie cholesterolu we krwi. Prawdopodobnie oddala również ryzyko choroby Parkinsona i Alzheimera. Ponadto korzystnie wpływa na przemianę materii (odchudza). I, jak twierdzą naukowcy, to z pewnością nie koniec cudownych zalet tego hormonu. Wyniki kolejnych badań nad jego właściwościami zapowiadają się obiecująco.

Na menopauzę i andropauzę

Najwyższe stężenie DHEA w organizmie człowieka przypada na wczesny wiek dorosły. Potem niestety spada. A wtedy zaczynają się problemy z koncentracją, pamięcią, sercem, ciśnieniem, pojawia się większa podatność na zakażenia wirusowe i bakteryjne. Do tego dochodzi też obniżający nastrój spadek libido. Można temu zapobiec, stosując sztucznie syntetyzowany DHEA. Udowodniono, że podawany kobietom w okresie menopauzy i mężczyznom w okresie andropauzy w znacznym stopniu poprawia jakość życia.

Jeszcze nie tak dawno, kiedy o DHEA nie było tak głośno, w przypadkach tego typu problemów związanych z wiekiem lekarze zalecali terapię estrogenowo -progestagenową u kobiet i terapię testosteronem u mężczyzn. Kiedy jednak badania naukowe dowiodły, że problemy u osób w starszym wieku wynikają nie tylko z niedoborów hormonów płciowych, ale także właśnie spadku DHEA, zaleca się uzupełnianie niedoborów tego hormonu.