fbpx
19 Sierpień, 2019
Warszawa
27 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

I Ogólnopolskie Targi SPA & Wellness (nie tylko) dla Biznesu

W dniach 12-14 września w łódzkiej Hali EXPO odbyły się I Ogólnopolskie Targi SPA & Wellness (nie tylko) dla Biznesu. Była to pierwsza impreza targowa łącząca spokojną filozofię SPA z elementami intensywnego i bezwzględnego świata biznesu.

Głównym celem targów było przybliżenie idei SPA i zapoznanie odwiedzających z możliwościami i ofertą polskiego rynku SPA & Wellness. Cel ten został osiągnięty.

Na targach pokazało się wiele firm oferujących relaks czy odmłodzenie w krajowych ośrodkach odnowy biologicznej. Była to świetna okazja, by zasięgnąć opinii specjalisty na temat aranżacji własnego domowego jak i hotelowego SPA. Warto było odwiedzić targi chociażby dlatego aby wykorzystać promocyjne ceny i zakupić profesjonalne kosmetyki lub urządzenia z linii SPA & Wellness.

Pierwszy dzień imprezy dzień branżowy przeznaczony był na seminaria wykładane przez specjalistów i przedstawicieli wystawiających się firm. W programie wystąpili:

01?Dietetyka i żywienie według idei SPA & Wellness? Karolina Galikowska – lekarz madycyny.

02?Tworzenie profesjonalnego SPA w obiektach hotelowych oraz ośrodkach DAY SPA? Anna Koreńczuk – SPAPROFEO

03?Easy-filler: naturalna terapia przeciwzmarszczkowa? Małgorzata Pińkowsk-Prasał – lekarz stomatolog.

04?Pływanie wharmonii z wodą nauka pływania metodą Total Immersion? Maciej Kasprzaki Paweł Lewicki, Akademia Dobrego Pływania AQUARIUS

05?Certyfikacja polskich obiektów SPA & Wellness? Rafał Rouba i Paweł Polka – GrupaHoteli SPA & Wellness.

06?DENTAL SPA jako nowy trend odnowy biologicznej? Ewa Świniarska – lekarz stomatolog

07?Lomi Lomi Nui praca z ciałem po hawajsku? Radosław Łoziński

08?Terapia Watasu? jako zaawansowana forma pracy z ciałem XXI? Tomasz Zagórski – Hands On

09?Klasyczne a alternatywne metody masażu tradycja w kontekście nowości na rynku: co i dlaczego oferować w gabinetach? Piotr Szczotka

10?Zdrowie w zgodzie z naturą, co tow ogóle znaczy?? Łukasz Rychlicki – ALBA THYMENT.

11?Oblicze fitness wczoraj i dziś? Anna Jabłońska – Fitness College.

12?YOGA jako formuła dopełnieniająca kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne w kontekście odnowy psychofizycznej? Jolanta Paczyńska-Piasecka, Katarzyna Jaguszewska – Centrum Yogi

Drugi i trzeci dzień targów były dniami otwartymi dla wszystkich chętnych.

Można było skorzystać z różnych zabiegów relaksacyjnych i kosmetycznych w atrakcyjnych cenach. Firma Szwedo Group wykonywała makijaż permanentny brwi i ust innowacyjnym urządzeniem. Przy stoisku Centrum Medycyny Naturalnej EDA można było poddać się mikrodermabrazji oraz oddać swoje oko pod ocenę irydologa. Natomiast zęby przeglądali pracownicy DENTOBUS. Przedstawiciele Centrum Yogi rozdawali gratisowe zaproszenia na zajęcia do swojego klubu. Spragnionych firma MARWIT częstowała zdrowymi soczkami. Kolejki ustawiały się na relaks do masażystów. A kto nie zdążył miał szeroki wybór foteli masujących wielu firm. Oferty naszego rynku SPA były naprawdę bogate i nie sposób wspomnieć o wszystkich.

Wystawcy zostali podzieleni 5 głównych grup rynkowych:

  • istniejące oraz powstające obiekty hotelowe i konferencyjne z zapleczem SPA & Wellness
  • biura pośrednictwa sprzedaży ofert i pobytów SPA & Wellness
  • gabinety odnowy biologicznej DAY SPA oraz DENTAL SPA
  • producenci sprzętu gabinetów SPA & Wellness, z uwzględnieniem aranżacji wnętrz (architektura SPA)

Oczywiście nie obyło się bez prezentacji i pokazów mody (Studio Mody FRANCOISE), kolekcji bielizny i strojów kąpielowych (JASMINUM),odzieży sportowej (ACTIV WEAR) i sukni ślubnych (Vivien Vigo). Hands On zaprezentowała terapię Watsu?, która jest zaawansowaną formę pracy z ciałem w ciepłej wodzie. Atrakcje uzupełniały pokazy yogi, masażu i show w jacuzzi. Uzupełnieniem atrakcji były losowania dziesiątki nagród : szezląg masujący, zestawy kosmetyków SPA, pobyt w rajskim SPA, karnety na zabiegi w gabinetach odnowy biologicznej, książki i inne.

Podsumowując JAM Group? dobrze zorganizowała imprezę.

Oprac. Ewa Eliza Chrzanowsk, Kosmetolog, specjalista Spa & Wellness