fbpx
18 Listopad, 2019
Warszawa
11 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

II edycja „Pisz i wygrywaj” – ruszamy!

Konkurs dla ciekawskich i zdolnych kosmetologów, którzy chcą się dzielić swoją wiedzą z czytelnikami Magazynu Internetowego Kosmetologia.com.pl właśnie rusza pełna parą!

Popularność pierwszej edycji rywalizacji na wiedzę pt. „Pisz dla kosmetologii i wygrywaj” przekonała nas, że należy kontynuować tą inicjatywę. Co jeszcze jest argumentem za? Po pierwsze kosmetologia jest dziedziną wiedzy, która ciągle się rozwija, tu tematy nigdy się nie kończą. Po drugie pasjonatów zagadnień branżowych oraz pokrewnych jest wielu, warto ich promować i korzystać z ich zasobów informacji. Po trzecie pisanie dla innych jest wielką frajdą, o czym przekonali się dotychczasowi dziennikarze miesiąca oraz osoby wyróżnione. Nie możemy zabierać wam tej przyjemności!

Czym jest „Pisz i wygrywaj”

To konkurs wymyślony przez redakcję Magazynu Internetowego Kosmetologia.com.pl, którego pierwsza odsłona zadebiutowała w lipcu 2012 roku. Od tamtej pory trwał nieprzerwanie do czerwca roku bieżącego. Dwanaście miesięcy rywalizacji pozwoliło nam wyłonić z autorów artykułów dwunastu najlepszych dziennikarzy zdalnych. Każdy z nich otrzymał nagrodę główną od sponsora, który opiekował się poszczególnymi etapami konkursu. Jeśli nadesłanych publikacji, które zasługiwały na docenienie było więcej, korzystaliśmy z możliwości wręczenia wyróżnienia pozostałym autorom. Na sam koniec wybraliśmy dziennikarza roku oraz redaktora, który zdobył nagrodę publiczności.

Rywalizacja szybko zyskała popularność wśród czytelników Kosmetologii, dlatego z miesiąca na miesiąc przybywało chętnych do dzielenia się wiedzą z innymi, a przy okazji otrzymania praktycznego upominku. Skoro rok temu tak entuzjastycznie podchodziliście do słownych potyczek, to na co możemy liczyć we wrześniu? Wkrótce się przekonamy!

Kto może wziąć udział?

Konkurs skierowany jest do pasjonatów tematyki, studentów kierunku kosmetologia i pokrewnych, profesjonalistów i specjalistów z branży. Słowem – do każdego, kto interesuje się zagadnieniami zdrowia i urody, a przy tym posiada lekkie pióro, co nie zawsze idzie w parze. 

Na czym polega rywalizacja?

Zasada jest jedna, należy napisać artykuł, który może zainteresować naszych czytelników. Tematyka powinna być jak najbliższa kosmetologii bądź jej pokrewna. Redakcja nie narzuca wam zakresu ani niczego nie sugeruje, sami decydujecie co was pasjonuje i czym chcielibyście podzielić się z innymi branżowymi specjalistami. Istotne, by publikacja była na wysokim poziomie, a nie rodem z poradników z kolorowych pism. Pamiętajcie, piszecie dla osób, które podobnie jak wy już „wgryzły się” w kosmetologię i wiedzą z czym to się je.

W ciągu miesiąca możecie przesłać jeden artykuł, który zostanie poddany analizie. Sprawdzimy jego wartość merytoryczną i zadecydujemy czy nadaje się do publikacji w Magazynie. Jeśli pozytywnie przejdzie weryfikacje ukaże się oczom 26 tysięcy zarejestrowanych użytkowników portalu oraz zostanie wypromowany na naszym fanpagu. Jednocześnie stanie do rywalizacji z innymi, które również zakwalifikowały się do konkursu.

Na koniec miesiąca redakcja zadecyduje, który z tekstów jest najlepszy i zasługuje na nagrodę główną, a jego autor na tytuł Redaktora miesiąca. Na tym etapie również możemy wynagrodzić innych dziennikarzy, którzy napisali artykuły warte na publiczne wyróżnienie.

Jak przesyłać artykuły?

Żeby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronie scbeaut2.ssd-linuxpl.com. Dopiero po założeniu konta użytkownik może korzystać z opcji „Prześlij artykuł” widocznej w prawym górnym rogu ekranu, nad paskiem menu. Po kliknięciu w przycisk autor przechodzi do okna dodawania publikacji, tam wstawia tekst i klika przycisk „Dalej”.

Artykuł nie pojawia się natychmiast na stronie, ale czeka w kolejce na weryfikacje naszego doradcy merytorycznego. Dopiero po sprawdzeniu jego poprawności zostaje umieszczony na głównej stronie Magazynu. Brak natychmiastowego opublikowania na stronie internetowej nie powinien was niepokoić, ani zmuszać do ponownego wklejenia artykułu. Wszystko jest pod kontrolą.

Nagrody

Każdy miesiąc rywalizacji to nowy sponsor podarunków dla dziennikarzy. W jednej odsłonie konkursu możecie zdobyć nagrodę główną, dla najlepszego tekstu oraz wyróżniania dla redaktorów, którzy uplasowali się tuż za zwycięzcą. 

Tą edycję konkursu otwieramy wraz z firmą DermaProject. Nasz szanowny sponsor ma dla was moc niespodzianek. Jakich? Już zdradzamy szczegóły!

Nagrodą główną jest EyeCell, czyli innowacyjny zestaw kosmeceutyków do pielęgnacji okolic oczu, które w połączeniu ze specjalnie przeznaczonym do tego celu rollerem, odmładzają i ujędrniają delikatną skórę. Przekonaj się na własnej skórze, że EyeCell oznacza 10 lat mniej niż masz! Warto wiedzieć, że konkursowy zestaw wystarcza na 30 zabiegów, co pozwala na wykonanie 6-tygodniowego programu zabiegowego 5 klientkom. Co wy na to?

 

A co firma DermaProject przygotowała dla osoby zasługującej na wyróżnienie? Też nie lada niespodziankę – zestaw koktajli do nakłuwania oraz innych procedur medycznych, których kluczowym składnikiem, gwarantującym skuteczne działanie jest sh-polypeptide-7.  Brzmi ciekawie? Pewnie! 

 


Słowem podsumowania

Skoro wszystko wydaje się już jasne, nie pozostaje nam nic innego jak zachęcić was do udziału w zabawie. Skoro zdobywanie wiedzy jest fajne, to dzielenie się nią musi być równie przyjemne. Macie ochotę popracować na tytuł branżowego eksperta, zmierzyć się z dziennikarskim wyzwaniem, sprawdzić się na tle innym pasjonatów kosmetyki z zacięciem literackim, to zapraszamy. Może tym razem tytuł redaktora całej edycji wpadnie w twoje ręce? Kto wie? Trzymamy kciuki i już nie możemy doczekać się momentu, kiedy przeczytamy wasze publikacje. Do dzieła dzielni czytelnicy!