fbpx
11 Grudzień, 2019
Warszawa
-4 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Ile zarabia kosmetyczka?

Dzięki Ogólnopolskiemu Badaniu Wynagrodzeń 2012 przeprowadzonemu przez Sedlak&Sedlak, a opublikowanemu w 34 numerze tygodnika „Wprost” wiemy ile zarabiamy, lub zarabiać powinniśmy.

Na początek kilka suchych faktów. Otóż 55,5 proc. Polaków w wieku produkcyjnym jest aktywnych zawodowo. W sumie pracuje 15,3 mln osób, z czego kobiety stanowią 6,8 mln, a mężczyźni 8,5 mln. Z tej grupy pracownikami najemnymi  jest 11,9 mln osób, a pozostali to pracodawcy bądź samozatrudnieni, czyli pracujący na własny rachunek oraz pomagający członkowie rodzin.

Z tego co możemy się dowiedzieć wynagrodzenia w sektorze prywatnym i państwowym różnią się znacząco. I o ile pracodawcy prywatni więcej płaca tam, gdzie wymagane są wysokie kwalifikacje, to państwo wyżej ceni wysiłek fizyczny.

A teraz przechodzimy do konkretów, czyli prześwietlamy wasze kieszenie i co tam widzimy? 25 proc. kosmetyczek zarabia 1500 zł. Te zarobki są najniższe ze spotykanych w branży. Mediana (połowa ankietowanych zarabia poniżej, a połowa powyżej tej kwoty) wynosi 1628. Co oznacza, że najczęściej ze strony swojego pracodawcy możemy liczyć na właśnie taką pensję. A ile kosmetyczka może zarobić najwięcej? Otóż 25 proc. profesjonalistów z sektora zdrowia i urody otrzymuje miesięcznie na swoje konto 2171 złotych. Dużo, średnio to czy mało?

Wiemy, wiemy dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach, ale może kosmetolodzy wreszcie powinni? Czy badanie wynagrodzeń pokrywa się z waszymi doświadczeniami i oczekiwaniami? Jesteśmy bardzo ciekawi.

Źródło: Wprost