fbpx
08 Lipiec, 2020
Warszawa
18 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

W jaki sposób podkładka może pomóc w walce z bliznami?

“Smart SCAR – Care” zaprojektowany przez profesora Cecilia Li – Tsanga w Ministerstwie Nauk Rehabilitacyjnych, PolyU, służy dwóm funkcjom: wzmacnia ciśnienie i okluzję. Może być stosowany do leczenia blizn hipertroficznych po oparzeniach, do wykonywania zabiegów chirurgicznych oraz do leczenia urazów.

W porównaniu z tradycyjnymi okładzinami ciśnieniowymi i silikonowymi arkuszami żelowymi, “Smart SCAR – Care” posiada zalety obydwu.

W badaniu klinicznym wykazano bardzo dobrą wydajność w zmniejszaniu pigmentacji i unaczynieniu, zwiększenie elastyczności i zapobieganie odnowieniu.
Jest bardziej trwały i przyjazny dla użytkownika w porównaniu z tradycyjnym podkładem jakim jest pianka polietylenowa.

Oparzenia, operacje i urazy tworzą rany otwarte na ludzkiej skórze. Opóźnione gojenie się może doprowadzić do powstania blizn przerostowych, co powoduje problemy estetyczne i wywołuje deformacje, prowadząc do dysfunkcji. Terapia ciśnieniowa to pierwsza linia nie innowacyjnego leczenia blizn hipertroficznych.

“Smart SCAR – Care” składa się z silikonowego usztywniacza i silikonowych arkuszy żelowychych. Usztywniacz wykonany jest z gumy silikonowej, a jego gładka strona przymocowana jest do silikonowych arkuszy, które służą do nawilżania blizn. Druga strona usztywniacza charakteryzuje się okrągłymi kołkami, które można łatwo regulować.

Podkładka “Smart SCAR – Care” ma wiele zalet w porównaniu z tradycyjną pianką polietylenową. Można ją łatwo dopasować wielkości blizny i konturów ciała. Poza tym jest bardziej trwały i może utrzymać się do trzech miesięcy, a efekty po jego użyciu są więcej niż zadowalające.

SC Beauty Magazine