fbpx
20 Czerwiec, 2019
Warszawa
23 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Instrukcja opalania

Kąpiele słoneczne niosą ze sobą pewne ryzyko, ale na urlopie trudno z nich zrezygnować. Dlatego zanim zaczniemy wakacyjne opalanie nauczmy się jak robić to najbezpieczniej.

W lipcu i sierpniu naszym najlepszym przyjacielem powinien być krem z filtrem i zdrowy rozsądek, podpowiadają lekarze. Dlaczego? Ponieważ narażenie skóry na zbyt długie działanie promieni słonecznych może doprowadzić do poważnych problemów.

Jak twierdzi Joanna Czuwara doktor nauk medycznych, specjalista dermatolog – Opalenizna to nie jest dobroczynny wpływ słońca, lecz dowód, że skóra chroni się przed jego promieniami. Dodaje ponadto – Skórę trzeba stopniowo przyzwyczaić do słońca. Na początku unikać przebywania na słońcu miedzy godziną 12.00 a 14.00; w bardzo ciepłych klimatach, przy dużym nasłonecznieniu ten czas rozszerzamy od 11.00 do 16.00

Roztropne opalanie odbywa się według planu

Przed pierwszym porządnym wyjściem na słońce skórę smarujemy preparatem z filtrem SPF 30 lub silniejszym. Wszystko w celu przyzwyczajenia skóry do promieniowania. Gdy nasz organizm już przywyknie można zacząć stosować słabszy filtr, np. 20. Wybierając krem z filtrem, który chcemy zapakować do walizki na letnie wojaże należy pamiętać, że filtry o numerach faktora 2, 4, 8, 10 nie są przeznaczone dla naszego koloru skóry!

Aplikacja preparatu nigdy nie jest jednorazowa

Jak przypominają eksperci, co dwie godziny powinniśmy smarować nasze ciało kremem z filtrem. Ponadto trzeba wiedzieć, że olejki i oliwki do opalania nie mają żadnych blokerów czy filtrów. Co to oznacza? Nie chronią nas przed słońcem, a przez ich działanie skóra niszczy się i uszkadza.

Źródło: IAR