fbpx
04 Czerwiec, 2020
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jad pszczeli na zmarszczki

Podczas ostatnich targów Cosmoprof, które miały miejsce w Las Vegas, jedna z firm zaprezentowała przeciwzmarszczkowe produkty na bazie pszczelego jadu, które wzbudziły spore zainteresowanie.

Firma Manuka Doctor, pochodząca z Nowej Zelandii wykorzystuje wenom zwany Botoksem Natury (Nature’s Botox) do produkcji szerokiej gamy kosmetyków. Formuła składa się w zasadzie z dwóch składników – opracowanego przez firmę specjalnego miodu występującego pod nazwą Certified Manuka Honey oraz jadu pszczelego – Purified Bee Venom, również opatentowanego przez firmę Manuka Doctor.

Jak to działa?

Chodzi o to by „oszukać” skórę w ten sposób by zareagowała ona tak jakby została ugryziona przez pszczołę. Gdy skóra styka się z pszczelim jadem, mózg natychmiast wysyła do komórek sygnał, że należy rozpocząć proces gojenia. W efekcie, w miejscu zaatakowanym jadem wzmaga się cyrkulacja krwi, stymulując produkcję kolagenu i elastyny a dodatkowo przyspieszona zostaje odnowa komórek. W ten sposób, produkty na bazie pszczelego jadu działają przeciwzmarszczkowo i odmładzająco. 

Brytyjska firma Rodial, która również zaprezentowała kolekcję na bazie jadu pszczelego, przeprowadziła mini eksperyment na 14 kobietach w wieku 50-59 lat i wszystkie uczestniczki potwierdziły, że po zastosowaniu produktu zmarszczki i linie znacznie się zmniejszyły a skóra wyglądała znacznie młodziej.

Na targach zaprezentowano także inne produkty pochodzące od tych pracowitych owadów. Przykładowo, firma Iden International przedstawiła gamę nowych produktów do pielęgnacji włosów i skóry głowy na bazie propolisu pszczelego. 

Wygląda na to, że pszczele produkty mają dużą szansę na to by stać się wkrótce najnowszym trendem w produktach kosmetycznych.

Źródło: Cosmetics and Toilettries