fbpx
05 Lipiec, 2020
Warszawa
26 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak dieta pomaga w leczeniu chorób skóry?

ZDROWA SKÓRA JEST REZULTATEM DOBREJ DIETY.

Stare powiedzenie, „Jesteś tym, co jesz”, czyli zdrowa żywność równa się zdrowe ciało, udowadnia, że ma swoje znaczenie w dermatologii. Dieta może znacznie wpływać na choroby skóry pacjentów ale można sobie z tym poradzić.

Dermatolog Rajani Katta, pomoże nam zrozumieć jak dieta może wpłynąć na stan zdrowia i skóry pacjenta.

“Mamy więcej przeprowadzonych badań na temat związku pomiędzy dietą a dermatologią niż kiedykolwiek”, mówi dermatolog. “Jest to niezwykle ważne dla dermatologów, aby być autorytatywnym głosem w tej dziedzinie, ponieważ wraz ze wzrostem siły internetu widzimy, że wielu innych ludzi próbuje omówić te kwestie, niestety często podając fałszywe informacje.”

Katta omówiła, w jaki sposób można określić, czy żywność wpływa na stan skóry człowieka oraz podała kilka wskazówek.

Badania pokazują, jak kontrola wagi może odgrywać znaczącą rolę w kontrolowaniu łuszczycy. Aktualne dowody wskazują, że u pacjentów z łuszczycą częściej występuje cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, otyłość, zespół metaboliczny, i choroby serca. Zmiana stylu życia, w tym diety i uprawianie ćwiczeń fizycznych, sprawiło, że obszary zarażone łuszczycą znacząco się zmniejszyły.

Dodatkowo, badania pokazują, że stosowanie niskoglikemicznej diety przez 12 tygodni może pomóc pozbyć się trądziku. Obniża poziom cukru we krwi pacjenta i pomaga zmniejszyć hormony odpowiedzialne za zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. Dieta, która obejmuje ziarna, cukry proste, więcej białka, owoce i warzywa, również zmniejsza stan zapalny i kurczy gruczoły łojowe.

„Wszyscy powinniśmy spojrzeć na badania, aby się dokształcić w zakresie dbania o skórę”, mówi Katta, „ponieważ wykazano, że zmiany w odżywianiu mają korzyści terapeutyczne dla pacjentów z chorobami skóry.”

SC Beauty Magazine