fbpx
16 Luty, 2020
Warszawa
10 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak dobrać idealny makijaż pannie młodej?

Niemal każda przyszła panna młoda ma wizję, która szczegółowo określa jej wygląd w ponoć najważniejszym dniu życia każdej kobiety. Począwszy od idealnie skrojonej i dopasowanej sukni ślubnej przez specjalnie zaprojektowane wiązanki, perfekcyjne upięcie włosów po nieskazitelny makijaż właśnie. 

Przed kosmetyczką czy wizażystką wykonującą makijaż pannie młodej stoi nie lada zadanie. Musi stworzyć make-upowe arcydzieło godne rangą najważniejszemu dniu w życiu, sprostać wymaganiom klientki i jednocześnie najlepiej zaproponować makijaż, który będzie wpisywał się w ramy sezonowych trendów. Jak tego dokonać?

Zadanie faktycznie nie należy do najłatwiejszych. Wizażystka musi nie tylko podczas wstępnej rozmowy z klientką ustalić jej makijażowe predyspozycje, dobrać idealny makijaż do sukni ślubnej i wszystkich dodatków, ale i dopasować makijaż do typu urody przyszłej panny młodej. Pogodzić wszystkie te kwestie jest naprawdę ciężko. W momencie gdy okazuje się, że klientka doskonale wie, czego chce, a jej wymagania są jak najbardziej uzasadnione, sprawa zdecydowanie się upraszcza. Co natomiast zrobić  kiedy panna młoda zdecydowała się uprzednio wybrać suknię w kolorze całkowicie nie pasującym do jej typu urody i życzy sobie makijażu, który będzie uwieńczeniem wielkiej katastrofy? 

W sytuacjach kryzysowych naszym zadaniem jest wybrnąć z zadania obronną ręką. Po pierwsze zawsze staramy się wykonać usługę tak, byśmy były z niej zadowolone i żeby klientka czuła się usatysfakcjonowana. Starajmy się bronic naszego zdania i negocjować jeśli uważamy, że zaproponowany przez nas makijaż jest tym, na którego klientka powinna się zdecydować. Jeśli klientka będzie wyjątkowo uparta, nasze negocjacje z pewnością spełzną na niczym. Zawsze jednak warto próbować. 

Wykonując makijaż ślubny trzymamy się kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze jak każdy makijaż, także i ten ślubny musi być idealnie dobrany do typu urody kandydatki. Pani Zimie najlepiej będzie w chłodnych barwach, podobnie rzecz się ma z Panią Lato. Pani Wiosna i Pani Jesień będą zdecydowanie ciepłolubne. Za śnieżnobiałą suknią zdecydowanie powinny więc optować panie reprezentujące dwa pierwsze typy urody, dwóm pozostałym pozostaną suknie w ciepłym wydaniu écru, kości słoniowej czy beżu. 

Choć zazwyczaj klasyczny makijaż ślubny kojarzy się z makijażem delikatnym, lekko zauważalnym i tylko podkreślającym urodę panny młodej, to coraz częściej od takich tradycji się odchodzi. Dziś liczy się także sezonowość makijaży ślubnych. I choć w tym sezonie modny jest także makijaż no make up, to panny młodej zdecydować się mogą także na chociażby typowo wieczorowy smokey eye. Ale tu znowu dochodzi do głosu kwestia typów urody. Awangardowość przydymionego oka wiąże się nieodłącznie z koniecznością posiadania pewnej wyrazistości w urodzie. Pani Wiosna w mocnym makijażu smokey eye i delikatnej beżowej sukni będzie wyglądała po prostu wulgarnie. Inaczej rzecz się prezentuje w przypadku Pani Zimy, zwłaszcza tej południowo-śródziemnomorskiej odmianie, która w wyrazistym makijażu oka będzie wyglądała rewelacyjnie. 

Trzecią propozycją makijażu ślubnego w sezonie 2013 jest makijaż tęczowy. Nawet ubrana w klasyczną suknię panna młoda może w tym sezonie poszaleć z kolorem zarówno w dodatkach, jak i w makijażu. Taki make up z powodzeniem można zaproponować pannom młodym, które chcą się wyróżnić  niekoniecznie stawiając na mocne i wyraziste barwy. Makijaż kolorowy w pięknych miedziano-złotych barwach może być więc idealnym rozwiązaniem dla Pani Jesieni, a  Pani Wiośnie zaproponować można iście wiosenny oliwkowy bądź soczyście brzoskwiniowy make up. 

Makijaż ślubny to trudna sztuka, nie tylko ze względu na wagę wydarzenia, ale i wielkie napięcie wyczuwalne ze strony naszej klientki, która przecież musi w dniu swojego ślubu wyglądać nieskazitelnie. Tym bardziej zaproponowanie idealnego makijażu, który zgodny będzie nie tylko z urodą naszej klientki, ale i sezonowymi trendami wydaje się czasem zadaniem nie do wykonania. Wbrew pozorom wszystko da się pogodzić  trzeba tylko uzbroić się w odrobinę cierpliwości i wiedzy, która z pewnością ułatwi nam nasze zadanie.