fbpx
Z OSTATNIEJ CHWILI!
22 Październik, 2019
Warszawa
16 ° C
Do góry
Image Alt

SC Beauty Magazine

Jak dobrze zorganizować pokój zabiegowy?

Nawet jeżeli recepcja twojego salonu wygląda schludnie i przytulnie to niewłaściwie przygotowany pokój zabiegowy może zniszczyć cały efekt.

Proponujemy zastosować się do kilku prostych rad prezentowanych poniżej i urządzić pomieszczenie tak, by klienci chcieli do niego wracać. 

Przede wszystkim higiena

Jeżeli twój budżet na to pozwala, zatrudnij osobnego pracownika, który będzie dbał o czystość i porządek gabinetu. Osoba ta powinna być odpowiedzialna za regularne pranie ręczników, szlafroków czy uniformów i umieszczanie ich w przeznaczonych do tego osobnych szafkach oraz stałą wymianę jednorazowych czepków, prześcieradeł czy zagłówków. Ponadto, pracownik powinien codziennie przed otwarciem sprawdzać czy pokój zabiegowy jest czysty i gotowy na przyjęcie pacjentek, a po zamknięciu wykonywać większe prace, takie jak na przykład dezynfekcja narzędzi oraz pomieszczenia. Jeżeli twoje finanse nie przewidują zatrudnienia takiej osoby, możesz przypisać te obowiązki swoim pracownikom – aby było sprawiedliwie niech robią to w systemie zmianowym.

Idealny układ

Pamiętaj, że dla wielu klientów odwiedzenie twojego salonu to sposób na oderwanie się od codziennych obowiązków, pracy, rodziny. Oczekują oni, że wyjdą z zabiegu zrelaksowani i zadowoleni. To w pokoju zabiegowym klient spędzi najwięcej czasu, dlatego warto przemyśleć jak go urządzić. Eksperci od wystroju wnętrz zalecają drewniane podłogi, gdyż są one najbardziej eleganckie, i zarazem przytulne. Kafelki nie dają tego efektu, a zasady higieny zdecydowanie wykluczają dywany. Poza tym, na tylnej ścianie gabinetu powinieneś umieścić szafki do przechowywania niezbędnych akcesoriów i produktów, zlew oraz duży blat, na którym będzie można łatwo przygotować przyrządy do zabiegu.

Urządzając gabinet musimy zawsze mieć na uwadze komfort naszych klientów. Koniecznie umieść w pomieszczeniu wieszak oraz krzesło gdzie pacjent będzie mógł położyć swoje rzeczy na czas zabiegu. Pamiętaj, wiele osób czuje się niekomfortowo jeśli zostawiają swoje rzeczy w holu. Jeszcze jedna sprawa, wybierając krzesło zabiegowe do gabinetu pamiętaj, by było ono regulowane tak, aby łatwo było je dostosować do wzrostu klienta oraz rodzaju zabiegu.

Ponieważ podczas wielu zabiegów klient musi przyjąć pozycję leżącą, jego głównym widokiem jest sufit gabinetu. Dlatego należy przywiązywać do niego szczególną wagę. Eksperci radzą zastosować odcień zieleni lub błękitu, gdyż te kolory pomagają zrelaksować się.

Natomiast aby utrzymać świeże powietrze w pomieszczeniu konieczna jest również klimatyzacja. Nie chcemy przecież, by do klientów docierał przykładowo zapach środków dezynfekujących, gdyż może to niekorzystnie wpłynąć na ich ogólną ocenę salonu.

Dbajmy o pracownika

Profesjonalizm gabinetu odzwierciedla się także w tym, jak dbamy o naszych pracowników. Wybierając sprzęt do gabinetu, miej na uwadze także i ich komfort. Kosmetyczka, która cały dzień nachyla się na pacjentem może nabawić się bólów pleców czy szyi. Zakup specjalistyczne, wygodne krzesła, a sprzęt i kosmetyki umieść tak, by były w zasięgu ręki osoby wykonującej zabieg. Komfort pracownika z pewnością przełoży się na jakoś zabiegu, a tym samym na satysfakcję klienta.

Pewny sukces

Wygląd twojego salonu jest wizytówką biznesu, który prowadzisz. Powiedzenie, że „jak sobie pościelisz tak się wyśpisz” jest w tym przypadku jak najbardziej adekwatne. Jeśli twój gabinet będzie niechlujny i źle zorganizowany, przełoży się to na cały sposób prowadzenia interesu. Natomiast gdy gabinet będzie schludny, przemyślany oraz dobrze zorganizowany, twój interes nabierze podobnych cech i wejdzie na dobrą drogę do dużego sukcesu.

Źródło: SkinInc